Вперше за 10 років: в Москву повернулися метелики-адмірали

Вперше за 10 років в столиці прилетіли метелики-адмірали. Це мігруючі метелики, які живуть в наших широтах всього кілька теплих місяців в році. Зимувати вони відлітають в південні краї. Термін життя таких метеликів - близько десяти місяців.

«Адмірал досить поширений в куточках незайманої природи, але не в мегаполісах. Раніше побачити в столиці одну-дві такі метелики за літо вважається удачею. В цьому ж році їх в Москві небувалу кількість. Це пов'язано в першу чергу з тим, що в місті стало більше скверів і парків. Крім того, на вулицях і в зонах відпочинку почали висаджувати улюблені метеликами багаторічники і різнотрав'я, а не тільки лише садові квіти, що наблизило столичну флору до природному середовищі існування адміралів в дикій природі », - розповіли в прес-службі Департаменту природокористування і охорони навколишнього середовища .

Метелика-адмірала (лат. Vanessa atalanta) іноді плутають з дуже поширеними в Москві метеликами кропив'янкою і денним павичевим оком - вони відносяться до одного сімейства німфалід (Nimphalidae). Дізнатися адмірала можна по яскраво-червоній смузі, перетинає переднє крило, і по великих білих плям на кінчиках передніх крил. Свою назву метелик отримала якраз завдяки строкатому забарвленню, який нагадує скасовану в радянські часи забарвлення брюк російських адміралів.

Свою назву метелик отримала якраз завдяки строкатому забарвленню, який нагадує скасовану в радянські часи забарвлення брюк російських адміралів

Тривалість життя зимуючої метелики-адмірала - до 10 місяців. Метелик прекрасно літає і здатна подолати понад тисячу кілометрів. Її можна зустріти майже на всіх континентах, в Росії вона поширена в Волго-Донському, Карельському, Уральському, Східно-Кавказькому, Центрально-Європейському та інших регіонах. Для місць проживання адмірали вибирають галявини і узлісся, луки, сади. Їх можна зустріти також на берегах річок і озер. З усіх рослин гусениці адмірала воліють чортополох, хміль і кропиву.

«Якщо в столиці збережеться хороша погода, спостерігати метеликів-адміралів городяни зможуть до середини вересня», - розповів завідувач відділом ентомології Московського зоопарку Михайло Березін.

Фахівець додав, що в цьому році в місті зросла кількість метеликів павине око, кропивниць, кількох видів білявок, в тому числі капусниця. Цього року ентомологи помітили в центрі мегаполісу і одну з найбільших європейських денних метеликів - махаона, внесеного до Червоної книги Москви.

Фахівці Департаменту природокористування і навколишнього середовища запрошують городян сфотографувати у себе в районі метеликів-адміралів і розмістити знімки в соціальних мережах з хештегом # сновавгороде і # московскійадмірал, а також відправити на адресу: [email protected]. Автори двох найкращих робіт отримають квиток в парк «Казка», який дає право безкоштовно відвідувати атракціони протягом всього дня.

Московський зоопарк купить понад чотири тисячі тропічних метеликів

До кінця року Московський зоопарк купить понад чотири тисячі тропічних метеликів. Подивитися на метеликів розміром з долоню можна буде в павільйоні «Птахи і метелики», який знаходиться на новій території зоосаду.

Крім того, ще можна встигнути відвідати літню мобільну лабораторію, яка 24 серпня відкриється в природному парку «Долина річки Сходні в Куркине». там гостям розкажуть , Які види метеликів можна зустріти в нашому місті, скільки всього рукокрилих мешкає на території Москви, і нададуть можливість розглянути під мікроскопом дивовижні малюнки, якими прикрашені крила мешкають в столиці лускокрилих.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация