ВР визнала аліменти власністю дитини і збільшила їх мінімальний розмір

Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини / фото УНІАН

Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання (реєстраційний номер 4928).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 226 депутатів з 352, зареєстрованих в сесійній залі.

Читайте також В Італії суд дозволив чоловікові виплачувати аліменти піцою

У Сімейному кодексі України встановлюється, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.

Раніше говорилося про те, що аліменти, одержані на дитину, є власністю того з батьків, на ім'я кого вони виплачуються, і мають використовуватися за цільовим призначенням.

Крім того, законом встановлюється , Що той з батьків або інших законних представників дитини, на ім'я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів. Встановлюється, що при визначенні розміру аліментів суд враховує і наявність рухомого і нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, в тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведений джерело походження коштів.

Розмір аліментів повинен бути необхідним і достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини .

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Читайте також В Україні можуть змінити систему виплат одиноким матерям

Раніше визначалося, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 Сімейного кодексу.

Серед іншого визначається, що той з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками в твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів отримував за час, протягом якого провадилося їх стягнення, незалежно від того, отриманий такий заробіток в Україні або за кордоном.

Також в Цивільному процесуальному кодексі України, зокрема, визначається, що не допускається призупинення провадження у справі про стягнення аліментів на підставі наявності спору про батьківство (материнство), визначення місця проживання дитини, про участь одного з батьків або родичів у вихованні дитини, про спілкування з дитиною.

Цей закон вступає в дію через місяць з дня його опублікування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация