«Все ніби забули про ту страшну трагедію». 11 квітня - річниця вибуху в Мінському метро

Шість років тому в мінській підземці прогримів вибух, 15 людей загинули. Жителі Барановичів, життя яких назавжди змінив той теракт, розповіли Intex-press, що сьогодні для них означає день 11 квітня.

«Жити без Олі я так і не навчилася»

Світлана Михайлівна, мама загиблої в метро уродженки Барановичів Ольги Соловйової:

РЕКЛАМА

- 11 квітня біля мене траур. Вранці піду в Покровський собор на поминальну службу по моїй дівчинці, а потім на кладовище. До Мінська не поїду, мене туди навіть в минулому році, на п'ятирічну річницю теракту, не запрошували. Навіть поминальної служби в Соборі всіх Святих в Мінську в минулому році не було. Прикро, що все ніби забули про ту страшну трагедію: тільки матерям болять серця про загиблих дітей.

Восени в день народження Олі я їздила в Мінськ, спускалася в метро, ​​де все сталося. Місця трагедії вже не видно: все новою плиткою виклали. Пам'ятаю, стою там і плачу. Як же так? Невже все вже все забули? А якийсь чоловік мені сказав: а що ви хотіли, адже стільки часу вже минуло.

Тільки мені згодом легше не стає. Думаю про доньку кожен день і кожну годину. Жити без Олі я так і не навчилася: йду з порожньої хати, повертаюся в порожній будинок. І серце з кожним днем ​​болить все сильніше.

«Пам'ятаю, що дим від сигарети не з рота йшла, а збоку звідкись»

«Пам'ятаю, що дим від сигарети не з рота йшла, а збоку звідкись»

РЕКЛАМА

Євген Хойдим:

- Події того вечора я до сих пір пам'ятаю по хвилинах. У вагоні відчинилися двері, а коли люди почали виходити, почули хлопок. Великий паніки не було. Разом з іншими пасажирами вийшов на вулицю, сів на бордюр і закурив. До сих пір пам'ятаю, що дим від сигарети не з рота йшла, а збоку звідкись. Помацав обличчя - а замість щоки - величезна діра. Потім була лікарня, реанімація, реабілітація та відновлення слуху, який я втратив під час вибуху.

Приблизно рік після вибуху я працював в Мінську, перші кілька місяців боявся їздити в метро. Потім переїхав до Барановичі, влаштувався на роботу, одружився, потихеньку все почало забуватися. Зараз я часто буваю в Мінську, спокійно спускаюся в підземку.

Коли недавно в Пітері був вибух в метро, ​​спогади накотили з новою силою. Стежив за новинами, за людей переживав, адже сам колись випробував весь жах на собі. Я вдячний долі, що дивом залишився жити, зміг відновити своє здоров'я. Але все одно те, що трапилося, забути неможливо.

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА:

«Реальні замовники і організатори вибуху досі залишаються поза увагою»

Андрій Поротников, керівник аналітичного проекту Belarus Security Blog:

- Згадуючи події шестирічної давності, варто задуматися про те, наскільки вичерпну інформацію про те, що трапилося влада надала нашому суспільству. Адже ми досі не знаємо, що в той день відбулося в метро і що тим подіям передувало.

У мене немає сумнівів, що вирахували і притягнули до суду саме тих людей, які встановили вибуховий пристрій. Сумніви викликають їх мотиви, а також причетність до виготовлення пристрою. Реальні замовники і організатори вибуху досі залишаються поза увагою.

Теракти в метро останніх років

  • Санкт-Петербург, квітень 2017 року: на перегоні між станціями «Сінна площа» і «Технологічний інститут» стався вибух. Жертвами стали 13 людей, більше 60 поранені. Виконавцем теракту став смертник. Слідство триває.
  • Брюссель, березень 2016 року: від вибуху загинули 20 людей, більше сотні постраждали. Пристрої привели в дію три смертника, відповідальність за теракт взяло на себе «Ісламська держава».
  • Мінськ, квітень 2011 року: вибух стався на станції метро «Жовтнева», загинули 15 людей, більше 200 отримали поранення. За вчинення теракту до розстрілу було засуджено білоруси Дмитро Коновалов і Владислав Ковальов.
  • Москва, березень 2010 года: подвійний теракт стався на станції «Луб'янка», а через півгодини - на станції «Парк культури». Загинув 41 чоловік, більше 100 постраждали. Бомби привели в дію дві терористки-смертниці.
  • Лондон, липень 2005 року: вибухові пристрої майже одночасно спрацювали в вагонах трьох поїздів. Загинули 26 осіб, отримали поранення понад 700. Бомби привели в дію троє терористів-смертників, прихильників ісламського фундаменталізму.
  • Москва, серпень 2004 року: на вході в станцію метро «Ризька» підірвала себе терористка-смертниця. Загинули 10 людей, ще 46 отримали поранення.

    Фото: informsklad.ru

  • Мадрид, березень 2004 року: в результаті вибухів в чотирьох приміських електропоїздах загинула 191 людина, поранено 2050 осіб. Спочатку відповідальність за теракти поклали на організацію баскських сепаратистів, але пізніше була встановлена ​​причетність до вибухів підпільної організації ісламізму.

Автор: Наталя Солом'янці Олена ЗЕЛЕНКО

Як же так?
Невже все вже все забули?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация