Всі найбільші аварії на АЕС. Топ-16 техногенних радіаційних аварій

Людина ні на секунду не зупиняє своє стрімко розвиток, нові горизонти відкривають йому інноваційні технічні досягнення. Проривом у всіх галузях промисловості послужило створення атомних станцій, які цілком закономірно створювали незручності аваріями і неполадками. У цьому матеріалі ви знайдете список всіх найсерйозніших, руйнівних і масштабних техногенних аварій, які найчастіше відбувалися на АЕС, починаючи з 1944 року. З того моменту налічується 16 найбільших інциденту, про які читайте нижче.

1. 1 вересня 1944 року з-за вибуху гексофторид урану в Ок-Ріджской національної лабораторії, розташованій в штаті Теннесі, США, відбулося утворення гідрофторістой кислоти. В результаті на об'єкті від кислотних опіків, вдихання суміші кислотних і радіоактивних парів постраждало п'ять чоловік. Троє отримали серйозні травми, життя двом врятувати не вдалося.

2. У Радянському Союзі перша велика радіаційна аварія трапилася чотирма роками пізніше, 19 червня 1948 року. Сталося це на об'єкті «А», (комбінат «Маяк», Челябінська область.) Після виходу атомного реактора по напрацюванні збройового плутонію, на заявлену проектну потужність, буквально на наступний день. Так званий «козел», стався через локального сплаву кількох уранових блоків з навколишнім їх графітом. Сталося це внаслідок недостатнього охолодження цих самих блоків. Опромінення отримав весь чоловічий персонал реактора, і залучені до усунення аварії солдати будівельних батальйонів. «Закозлівшійся» канал вручну розчищався протягом дев'яти діб, шляхом рассверловкі.

3. 3 березня 1949 року опромінення отримали близько 124 тисяч чоловік, постраждав 41 населений пункт. Трагедія трапилася в результаті масового скидання в річку Теча високоактивних рідких радіоактивних відходів комбінатом «Маяк». Середню індивідуальну дозу, в розмірі 210 м3в отримали 28 100 осіб, які проживали в прибережних населених пунктах річки Теча. У частині постраждалих спостерігалися випадки хронічної променевої хвороби.

4. День 12. грудня 1952 року ввійшов в історію, як дата першої в світі серйозної аварії на атомній електростанції. Причиною цього, стала помилка технічного характеру, яку допустив персонал АЕС чолка-Рівер в штаті Онтаріо. Стався перегрів і часткове розплавлення активної зони. Земля неподалік від річки Оттава, ввібрала в себе близько 3800 кубічних метрів радіоактивно забрудненої води. У зовнішнє середовище потрапили тисячі кюрі продуктів поділу.

5. 29 листопада 1955 року по вині людини, аварія сталася на американському експериментальному реакторі EBR-1, розташованому в США, штат Айдахо. Через неправильних дій оператора під час експерементірованія з плутонієм, відбулося саморуйнування реактора, і 40% його активної зони вигоріло.

6. 29 вересня 1957 року сталась «Каштимская» аварія. НП сталася в Челябінській області, де на ПО «Маяк» вибухнула містила 20 мільйонів кюрі радіоактивності ємність. Потужність вибуху прирівнювалася до вибуху 70-100 тонн тротилу. Тоді утворився Східно-Уральський радіоактивний слід, який покривав площу понад 20 тисяч кв. км. Від радіоактивної хмари постраждали жителі Свердловської, Тюменської і Челябінських областей. Разовому опроміненню до 100 рентген в перші години після вибуху, піддалися понад п'ять тисяч осіб, оголосили фахівці. У ліквідації наслідків засекреченої за радянських часів катастрофи брали участь від 25 до 30 тисяч військових, в період з 1957 по 1959 роки.

7. 10 жовтня 1957 року сталась велика аварія в Віндскейлі, Великобританія. Через помилки, допущеної при експлуатації одного з двох реакторів з напрацювання збройового плутонію, різко збільшилася температура палива в реакторі. Виникла пожежа в активній зоні, що тривав 4 доби. В результаті пошкодження 150 технологічних каналів, стався викид радіонуклідів. У пожежі згинуло 11 тонн урану. Радіоактивна хмара дійшло до території Німеччині , Данії, Бельгії та Норвегії. Велика площа Ірландії і Англії була забруднена.

Велика площа Ірландії і   Англії   була забруднена

8. Навесні 1967 року, що в квітні, знову нагадав про себе ВО «Маяк». Територія в 1 тисячу 800 квадратних кілометрів була забруднена радіоактивним пилом близько 600 Ku активності. Сталося це в результаті того, що озеро Керуючий, використовуване ПЗ «Маяк» як звалище для скидання рідких відходів, сильно обміліло. З-за цього оголилося 2-3 га прибережної смуги, і стільки ж дна озера. На постраждалій території проживало близько 40 тисяч чоловік.

9. У 1969 році була назавжди замурована печера, заражена радіоактивними викидами після аварії підземного ядерного реактора в Швейцарії, в місті Люценс. У тому ж, 1969 році, трапилася аварія на атомній електростанції «Святий Лаврентій» у Франції. Через неуважність оператора нічної зміни, був неправильно завантажений паливний канал, що призвело до вибуху запущеного реактора, потужністю 500 мВт. Як наслідок - елементи перегрілися і розплавилися, около50 кг рідкого палива витекло назовні.

10. 18 січня 1970 року сталась катастрофа на заводі «Червоне Сормово», розташованому в Нижньому Новгороді. Інцидент трапився під час будівництва атомного підводного човна К 320. В результаті недозволеного запуску реактора, який пропрацював на позамежних потужностях близько 15 секунд, відбулося зараження зони цеху, в якому будувалося судно. Близько 1000 осіб перебувало в цеху на момент аварії. Завдяки закритості цеху, вдалося уникнути радіоактивного зараження місцевості. Багатьох робітників у той день відправили додому, не надавши необхідної медичної допомоги і дезактиваційних обробки. Троє з шести доставлених в московську лікарню померли від гострої променевої хвороби, інші дали підписку про нерозголошення на 25 років. Більше тисячі людей брали участь в роботах по ліквідації аварії до 24 квітня 1970 року. Тільки 380 з них залишилися живі до січня 2005 року.

11. У 10 млн американських доларів обійшовся пожежа на реакторі «Браунс Феррі» в Алабамі, США. Стався цей пожежа, що тривав сім годині 22 березня 1975 року. Сталося все через те, що робочий, із запаленою свічкою в руках вирішив закрити протечку повітря в бетонній стіні. Завдяки протягу вогонь поширився через кабельний канал. Ця подія на цілий рік вивело АЕС з ладу.

12. Аварія на атомній електростанції Тримай-Айленд стала наймасштабнішою в США. Сталося це 28 березня 1979 року в штаті Пенсільванія. З вини грубих помилок операторів і серії збоїв в роботі обладнання, активна зона другого енергоблоку АЕС була розплавлена ​​на 53%. З постраждалого району було евакуйовано 200 тисяч чоловік. Крім того, в атмосферу було викинуто інертні радіоактивні гази - йод і ксенон. У річку Сукуахана потрапило 185 кубометрів слаборадіоактівниє води.

13. Найбільша ядерна аварія за всю історію, сталася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року. В Україні, на четвертому блоці Чорнобильської АЕС частково була зруйнована активна зона реактора, оскільки ділення вийшли за межі зони. Фахівці стверджують, що це сталося через спроби експерименту по зняттю додаткової енергії під час роботи основного реактора. 190 тонн радіоактивних речовин потрапила в атмосферу. В повітрі виявилися 8 з 140 тонн радіоактивного палива. В результаті тривав майже два тижні пожежі, продовжували покидати реактор і інші небезпечні речовини. населення Чорнобиля відчуло на собі опромінення в 90 разів більше, ніж бомба, що впала на Хіросіму. Все в радіусі 30 км піддалося радіоактивному зараженню . Загальна площа забруднення становить 160 тисяч квадратних кілометрів. Білорусь, Північна частина України і захід Росії постраждали в результаті аварії. Територія в 60 тисяч квадратних кілометрів, що включала в себе 19 російських регіонів з населенням 2,6 мільйона осіб була забруднена.

14. Найбільша ядерна аварія в історії Японії сталася 30 вересня 1999 року. Через помилки персоналу на заводі, який спеціалізується на виготовленні палива для АЕС в містечку Токаймура, розташованому в префектурі Ібаракі, почалася неконтрольована ланцюгова реакція, що тривала 17 годин. Дозу, що перевищує щорічно допустимий рівень, отримали 119 осіб. Всього було опромінено 439 робітників. З трьох людей, які отримали критичну дозу, двоє померли.

15. 9 серпня 2004 року в 320 кілометрах на захід від Токіо, на острові Хонсю сталася аварія на АЕС «Міхама». Надпотужний викид розпеченої пари (близько 200 градусів за Цельсієм) стався в турбіні третього реактора. Сильні опіки отримали всі, хто знаходився поруч співробітники. У момент аварії близько 200 чоловік знаходилося в будівлі, де розташований третій реактор. Загинули 4 людини, постраждали ще 18 співробітників. Витоку радіоактивних матеріалів виявлено не було. За кількістю жертв, ця аварія стала найсерйознішою в Японії.

16. У результаті найпотужнішого за всю історію Японії землетрусу 11 березня 2011 року, була зруйнована турбіна на АЕС Онагава. Пожежу було швидко ліквідовано. Набагато серйозніше склалася ситуація на АЕС Фукусіма-1, де через відключення охолоджуючої системи розплавилося ядерне паливо в реакторі блоку №1. У зв'язку з виявленою витоком зовні блоку, була проведена евакуація в 10-ти кілометровій зоні навколо АЕС. На наступний день, телекомпанія NHK продемонструвала знімки, на яких було видно зруйновані стіни блоку АЕС, про вибух на якій повідомили ЗМІ.



Додати коментар

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация