Главная Новости

Як розповісти дитині про розлучення?

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як розповісти дитині про розлучення?

Подружжя на Буковині після розлучення не може поділити дитину 06.08.2015

Нерідко батьки дітей дошкільного та молодшого шкільного віку намагаються приховати розпад сім’ї від малюка. Зберігаючи ілюзію сімейних відносин, мама і тато докладають максимум зусиль для того, щоб дитина не відчув змін. Але така поведінка користі нікому не приносить. Батьки відчувають душевний дискомфорт, а малюк на рівні підсвідомості все одно відчуває, що щось не так. З-за таємниць і недомовок у нього складається враження, що проблеми в сім’ї якимось чином пов’язані з ним. Почуття провини здатне породити масу комплексів, які будуть супроводжувати його у дорослому житті.



Дитина має право знати правду, незважаючи на вік! Звичайно, гірку правду батьки повинні підносити з урахуванням його віку. Напередодні серйозної розмови колишнє подружжя повинні чітко домовитися про те, що жодних конфліктів у присутності дитини не виникне. Бесіда повинна відбутися у довірчій спокійній обстановці без взаємних закидів, обвинувачень і не двозначних натяків. І тільки в тому випадку, якщо розставання – це факт, а не чергова сварка, в яку залучена дитина!


Поради психолога: Розлучення і діти

1. Особистий приклад. Не варто розмовляти з дитиною про розлучення, якщо дорослі ще самі не звиклися з фактом розставання. Спочатку дорослі повинні самі впоратися зі своїми емоціями, і тільки потім говорити про це малюкові. Для дитини ви – яскравий приклад, тому і реагувати на ситуацію він буде аналогічним чином.


Які права мають татусі після розлучення

2. Чим молодша дитина, тим менше інформації йому потрібно. Діти до трьох-чотирьох років на розлучення батьків реагують так, ніби тато просто поїхав у тривале відрядження, а мама засмучена з цього приводу. Суть події вони вловити не в силах. Не варто присвячувати малюка в причини розлучення, обговорювати поведінку колишнього чоловіка. В силу віку малюк все одно не зрозуміє суті, але може злякатися, відчувати тривогу із-за нерозуміння ситуації. Ні в жодному разі дитина не повинна чути звинувачень на адресу одного з батьків! Це для вас колишній чоловік – зрадник, тиран або альфонс, а для малюка він – половина Всесвіту!

3. Любов батьків – величина незмінна! Це головне, що дитина має винести з розмови. Мама і тато прощаються один з одним, але не з ним! Любов, турбота, увага, зустрічі – все це залишається, але трохи видозмінюється. Якщо раніше тато щовечора цілував в лобик перед сном, то тепер це буде робити мама, але зате всі вихідні маля буде проводити в компанії тата.

4. Не обмежуйте права дитини. Важливо переконати дитину в тому, що в його житті розлучення батьків, за великим рахунком, нічого не змінює. Він все так само в будь-який момент зможе спілкуватися з татом, який тепер живе окремо, ділитиметься з ним найсокровеннішим, проводити вільний час. Головне, щоб він розумів, що батькам некомфортно разом, але не з ним, а один з одним.

5. Підтримка. В ній потребує не тільки дитина, який зіткнувся з реаліями дорослого життя, але і розпрощалися подружжя. Не варто приховувати від нього своє розчарування, душевну біль. Дитина повинна розуміти, що в його підтримки потребують не менше, ніж він сам підтримки батьків.

З дітьми старшого віку набагато складніше. Вони вимагають пояснень від дорослих, і вони повинні їх почути. Викручуватися і викручуватися не варто, адже підлітки вже чудово розуміють суть того, що відбувається. Можливо, має сенс розмовляти з ними, як з дорослими, але пом’якшуючи «кути». Зрештою, дорослі у праві самостійно приймати рішення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss