Главная Новости

«Як грамотно оформити довіреність на представництво інтересів особи?»

Опубликовано: 10.01.2019

видео «Як грамотно оформити довіреність на представництво інтересів особи?»

Необгрунтоване заперечення Кукаріної представнічка бідняка Паська Сергія 20170615 102605

“Форма довіреності на представництво інтересів особи повинна відповідати формі тієї угоди, яку має намір вчинити уповноважена особа”


Як зареєструвати право власності на новобудову в реєстраційній службі? - відповідь юриста на питання

Шановні друзі, сьогодні ми розглянемо питання про порядок оформлення і отримання довіреності на представництво інтересів особи. Але перш, ніж почати, потрібно чітко дати відповідь, що ж таке довіреність та для чого вона потрібна.

Визначення цього поняття закріплене в частині 3 статті 244 Цивільного кодексу України. У ній говориться про те, що довіреність  є письмовим документом, який видається для представництва інтересів перед третіми особами і в якому фіксуються повноваження по здійсненню угод або інших правомірних дій. Таким чином, на підставі вказаного документу одно особа має право здійснювати юридично значущі дії від імені іншої особи.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Сторона, яка видає довіреність, називається довірителем , а сторона, уповноважена на здійснення визначених юридично значущих дій, – довіренимПредставництво за довіреність відноситься до односторонніх угод і може виникати на підставі різних юридичних фактів, зокрема, на підставі договору (договір доручення) або акту органу юридичної особи (рішення загальних зборів учасників товариства тощо).

ФОРМА ДОВІРЕНОСТІ

За загальним правилом форма довіреності повинна відповідати формі тієї угоди, яку має намір вчинити уповноважена особа. Згідно з положеннями чинного законодавства угоди можуть укладатися тільки в двох формах: усній і письмовій (частина 1 статті 205 Цивільного кодексу).

Тому, враховуючи юридичне визначення поняття довіреності, можна зробити однозначний висновок про те, що повноваження довіреного мають бути зафіксовані тільки письмово . Більше того, довіреність, яка видається юридичною особою, окрім підпису, обов’язково повинне містити відбиток печатки.

ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ У НОТАРІУСА

Існують також випадки, коли закон в обов’язковому порядку вимагає, щоб довіреність була завірена нотаріально, наприклад, коли представляються інтереси фізичної особи в суді.

Є випадки, коли довіреність може не завірятися нотаріусом, але прирівнюється до нотаріального завірення. Для прикладу можна привести ситуацію, коли довіреність фізичної особи може завірятися уповноваженим посадовцем органу місцевого самоврядування (за винятком доручень на право розпорядження нерухомістю, управління автомобілями та іншими транспортними засобами, а також на право розпорядження корпоративними правами).

КОЛИ НОТАРІАЛЬНЕ ПОСВІДЧЕННЯ НЕ ПОТРІБНО?

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss