За новими правилами: як і навіщо використовувати касові апарати і видавати чеки в інтернет-магазинах

  1. терміни
  2. Що потрібно зробити інтернет-магазину
  3. Що таке РРО та як його використовувати
  4. Як вибирати РРО?
  5. залишаються питання
  6. Екскурс в законодавство

26 Января, 2015 року, 12:00

91501

Прийнятий 28 грудня 2014 року Закон України про зміни в податковому кодексі торкнувся правила оформлення покупок для інтернет-магазинів, приватних підприємців та платіжних систем: їх зобов'язали використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Прийнятий 28 грудня 2014 року Закон України про зміни в податковому кодексі торкнувся правила оформлення покупок для інтернет-магазинів, приватних підприємців та платіжних систем: їх зобов'язали використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО)

Видача фіскального чека при покупці в супермаркеті - звична практика, а ось отримувати чек в інтернет-магазині або кіоску раніше не доводилося. З 1 січня 2015 до переліку підприємств, які зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій (касові апарати або фіскальні реєстратори), додалися:

  • Підприємства електронної комерції, які продають товари і послуги за допомогою інтернету (інтернет-магазини).
  • ФОП - платники єдиного податку III групи з 1 липня 2015 і II групи з 1 січня 2016 (за винятком ринкової і переносної торгівлі). До групи III єдинників з 2015 року належать підприємці з річним оборотом до 20 млн грн, а також раніше належали до груп 4,5,6. Для тих, хто почне використовувати РРО вже до 30.06.2015, передбачені пільги.
  • Платіжні системи, агенти та інші, які беруть гроші для подальшої передачі.

Фактично це означає, що кожне замовлення в інтернеті повинен буде супроводжуватися видачею фіскального чека про оплату товару (послуги), а інтернет-магазини будуть зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій. Більш того, під вимогу реєстрації кожної розрахункової операції потрапляє і отримання грошей з метою їх подальшої передачі - тобто платіжні системи, накладений платіж і т.п.

Під поняття «розрахункової операції» потрапляють оплати готівкою, платіжними картами, жетонами і так далі. Якщо оплата товару здійснюється в безготівковій формі з рахунку ФОП, юрособи, то реєструвати таку операцію не потрібно.

терміни

Закон діє вже з 1 січня 2015 року, але санкції до підприємців не застосовуватимуться до 1 липня 2015 року Тобто у інтернет-торговців є 6 місяців, щоб придбати РРО, підключити його до системи передачі даних в органи Міністерства податків і зборів (МНС) і поставити на обслуговування. Це ж час, мабуть, знадобиться законодавчим органам, щоб врегулювати всі процедури: враховуючи, що інтернет-комерція не завжди передбачає прямий контакт магазину і покупця, процес видачі фіскального чека залишає питання.

Що потрібно зробити інтернет-магазину

  • Проаналізувати свої бізнес-процеси і визначитися, який тип РРО вам підходить: касовий апарат, фіскальний реєстратор, мобільний фіскальний реєстратор або їх поєднання. Можливо, їх знадобиться кілька.
  • Вибрати з Державного Реєстру РРО відповідну модель РРО або звернутися за консультацією до виробників РРО - основні з них: Datecs Україна (SystemGroup), ІКС-ТЕХНО та ін.
  • Укласти договір з Центром сервісного обслуговування (ЦСО), який буде встановлювати, реєструвати і обслуговувати РРО.
  • Почати використовувати РРО і видавати чеки при отриманні товару покупцем.

З огляду на, що закон торкнеться близько 300 000 підприємців, процес покупки і установки РРО варто почати заздалегідь - через суворої регламентації фіскальної сфери виробників РРО в Україні небагато, і ажіотаж може призвести до їх перевантаження, як це вже було при фіскальної реформи 2013-2014 років з роздрібними мережами.

До того ж, законодавці обіцяють на 2 роки звільнити від перевірок щодо застосування РРО тих ФОП II і III груп, хто почне їх використання заздалегідь.

Все РРО засновані на імпортних комплектуючих, відповідно, їх вартість змінюється зі зміною курсу долара.

Що таке РРО та як його використовувати

Як говорилося, використання РРО регламентується досить строго. Нижче спробуємо розібратися, що таке РРО та яким нормам підпорядковується їх використання.

РРО (реєстратор розрахункових операцій) - це касовий апарат або фіскальний реєстратор, який дозволяє зафіксувати факт отримання (або повернення) грошей. Сфера РРО регулюється Законом України «Про! Застосування РРО ...» і строго регламентується. Змінити раз внесену в нього інформацію неможливо - для цього апарат містить фіскальний блок. Список дозволених до установки і використання моделей РРО затверджується Міністерством податків і зборів та публікується в Державному Реєстрі РРО України, який регулярно оновлюється.

РРО повинен бути підключений до інформаційної системи Міністерства податків і зборів (МНС) і передавати дані про здійснені операції на сервер міністерства. РРО встановлюється і пломбується виключно авторизованими ЦСО (центрами сервісного обслуговування) виробника, і ними ж потім обслуговується. Кожен РРО має свій реєстраційний номер в системі, належить конкретному підприємцю (компанії), не може самовільно передаватися іншим та інше. Самостійно ремонтувати, розкривати і знімати пломби з фіскального апарату також заборонено. Будь-яка розрахункова операція фіксується, і внести зміни в звіти не можуть ні співробітники, ні сервісний центр, ні податковий інспектор.

На відміну від квитанцій, які раніше передплачували інтернет-магазини, фіскальний чек не можна просто знищити. Якщо покупець вирішив повернути товар - потрібно провести повернення через чек.

Як вибирати РРО?

Існує кілька різновидів РРО під різні потреби. Для інтернет-магазинів найбільш застосовні такі:

Касовий апарат (В Держреєстрі РРО «Електронні контрольно-касові апарати») - самодостатнє пристрій, в якому заздалегідь програмуються коди товарів. При оформленні продажу оператор набирає код товару (з клавіатури або штрих-коду), вводить кількість і друкує чек. Каса підходить для точок видачі з невисоким потоком покупців. Переваги касового апарату: самодостатність, можливість працювати автономно (деякі моделі). Недоліки: обмежена кількість товарів, швидкість роботи.

Фіскальний реєстратор (в Реєстрі «Електронні контрольно-касові реєстратори») - по суті це термопринтер з фіскальною функцією, саме оформлення продажу ведеться на підключеному комп'ютері. Фіскальний реєстратор може працювати з великим асортиментом товарів, розрахований на велике навантаження: все супермаркети використовують виключно фіскальні реєстратори. Вимагає постійного електроживлення.

Фіскальний реєстратор підключається до комп'ютера, ноутбука або професійної POS-системі і інтегрується з обліковою системою (front-office). У кожного виробника РРО є свій перелік front-office систем, для яких розроблені драйвера. Найпоширеніші торговельні - 1С, OpenStore, dPOS, Супермаг. У великих роздрібних мережах часто використовуються самописние Front-office системи, але для інтернет-магазину більш раціонально буде використовувати готове рішення.

Мобільний (переносний) фіскальний реєстратор - має компактний розмір і автономне живлення і дозволяє друкувати чеки в будь-якому місці. Є моделі, які може носити на поясі навіть піший кур'єр, наприклад, Datecs CМР-10М .

Конкретний вибір РРО залежить від способу організації бізнес-процесів в магазині, використовуваної системи обліку та інших нюансів - як правило, виробники готові надати консультацію і підібрати оптимальний варіант.

залишаються питання

Основна невизначеність пов'язана з оформленням оплат кур'єру або післяплатою поштовим операторам: закон вимагає видавати чек при отриманні товару. Власний кур'єр інтернет-магазину може друкувати чек на місці за допомогою мобільного фіскального реєстратора. А як бути з прийомом платежів сторонньою кур'єрською службою або поштовим оператором, які не є власниками товару - поки неясно. До слова, для здійснення «операції з приймання готівки для подальшого їх передачі» теж тепер потрібно застосовувати РРО.

Як це буде реалізовано - поки залишається здогадуватися. Відповідні роз'яснення можуть дати тільки фіскальна і податкова служби. Можливо, скоро з'являться додаткові роз'яснення та законодавчих актів. Поки ж керуємося поточним законодавством.

Екскурс в законодавство

Законодавча база

Існує Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Деяк законодавчо АКТІВ України относительно податкової реформи» № 71-VIII від 28.12.2014 р

Основний регулюючий документ - Закон України «Про! Застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Список допустимих до покупки і використання РРО знаходяться в Державному реєстрі РРО ( Державний реєстр РРО ).

Термінологія:

Розрахунково операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжніх карток, платіжніх чеків, жетонів ТОЩО за місцем реализации товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернені покупцем товар (Ненадання послугу), а у разі! Застосування банківської Платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа относительно оплати в безготівковій форме товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмові від послуги), оформлення розрахункових документів относительно Перерахування коштів у банк покупця;

Докладний аналіз змін в законодавстві

Детальна порівняльна таблиця по законодавству доступна по засланні . Детальну консультацію щодо застосування РРО для інтернет-магазинів можна отримати за телефоном: (044) 494 40 75.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Як вибирати РРО?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация