Заборона на анонімність: чому Facebook блокує псевдоаккаунти

  1. скарги користувачів
  2. зміна напряму
  3. анонімна мережу

Фото: ТАСС / Юрій Смітюк

Останнім часом навколо Facebook розгорілися неабиякі пристрасті. У США представники ЛГБТ-спільноти обурилися масової блокуванням своїх акаунтів, а в Росії почали з'являтися повідомлення про те, що Facebook також блокує акаунти зареєстрованих під псевдонімами користувачів. M24.ru вирішило з'ясувати, в якому випадку псевдонім використовувати можна, а в якому - не можна.

скарги користувачів

"Сьогодні заблокували мій акаунт у ФБ, як я чув, не я перший і не останній. Обгрунтування: я не зміг підтвердити свою особистість. Для початку вони запропонували по фотам з моїх читачів, визначити, хто це. Тобто приводили три довільних фото з журналу і пропонували 10 варіантів, хто це міг бути. Причому фотки були реально випадкові, які то приколи, демотиватори і т.д. Смог дізнатися тільки Нємцова, у нього блог про себе, коханого. Після цього з мене зажадали вислати скан будь-якого офіційного документа з моєї кольоровою фотографією. Що б подпис ь, друк і все таке. Водійське, паспорт тощо. Природно, я цього робити не став - як результат, мій акк заблокований. Там було понад 3 000 передплатників ", - нарікає користувач ЖЖ samolet73.


Це вже не перший випадок блокування облікового запису на території Росії за останній час. Так, блокування 1 серпня зазнав ще один акаунт блогера volnodum. "1 Августа цього року, мій Фейсбук заблокували по абсолютно надуманою причини: мовляв, я використаю своє несправжнє ім'я, хоча так робить не менше 20% користувачів (чому, наприклад, в такому випадку, не блокують величезна кількість інших користувачів, які, як і я, не світять свою реальну прізвище?) ", - писав він.

Звичайно, отримати повідомлення про те, що твій акаунт заблокований не дуже приємно, однак у Facebook є чітка політика щодо використання реальних імен, яка не змінювалася впродовж 10 років існування соціальної мережі. "Це (політика реальних імен - M24.ru) частина того, що зробило Facebook особливим, то, що відділяло користувачів від решти інтернету, де псевдонімного, анонімність, або часто випадкові імена були соціальною нормою", - повідомив раніше віце-президент компанії Facebook Кріс Кокс.

Ім'я користувача в Facebook використовувати не забороняється, однак краще його ставити спільно з реальним ім'ям, тоді і питань до аккаунту не виникне. Велика ймовірність того, що ваш обліковий запис під псевдонімом не «заблокують" відразу ж, проте під пильним наглядом співробітників соціальної мережі, а також інших користувачів під перевірку на "реальність" ви все-таки потрапите. В такому випадку вам буде запропоновано підтвердити, що ви справжній чоловік, приклавши до листа скан засвідчує особу.

"Ці правила працювали у нас десять років. Вони дозволяли створити безпечне співтовариство, нікого при цьому не ущемляючи", - додав Кокс. Однак останнім часом якраз обмеження прав і стало причиною створення більш гнучкої системи аутентифікації.

зміна напряму


У вересні 2014 року один з користувачів Facebook почав масово розсилати скарги на представників ЛГБТ-спільноти, зареєстрованих в соціальній мережі під вигаданими іменами і сценічними псевдонімами. За правилами сервісу зареєструватися можна було тільки під реальним ім'ям. Таким чином користувачі порушили угоду і були заблоковані.

У свою чергу, представники сексуальних меншин обурилися такими заходами соціальної мережі. Їхні претензії грунтувалися на тому, що вони не можуть використовувати свої реальні імена, так як деякі люди налаштовані агресивно проти них і можуть завдати шкоди їх здоров'ю. Керівництво Facebook негайно принесло свої вибачення і пообіцяв створити більш гнучку систему аутентифікації, яка буде зручна для всіх учасників соціальної мережі.

Посилання по темі

"Я хочу вибачитися перед ЛГБТ-спільнотою, перед нашими друзями і сусідами за ті незручності, які ми вам заподіяли, оперуючи вашими акаунтами в останні кілька тижнів", - заявив Кріс Кокс. У той же час він зазначив, що використовувати реальні імена правильно, так як така політика виключає створення фейк-акаунтів для образи, троллінгу і переслідувань в інтернеті.

У Росії ж ситуація з використанням псевдонімів йде складніше. У нас діє "закон про блогерів", згідно з яким всі власники особистих сторінок в соціальних мережах, кількість переглядів яких на добу перевищує 3 000 чоловік, повинні занести дані про себе до відповідного реєстру. В цьому випадку своє ім'я та прізвище приховати вже не вдасться.

анонімна мережу


В кінці жовтня компанія Facebook представила новий мобільний додаток під назвою Rooms. Додаток дозволяє користувачам спілкуватися анонімно під псевдонімами. Таким чином компанія пропонує альтернативу тим, хто не хоче афішувати своє реальне ім'я в мережі.

Мобільний додаток Rooms. Фото: newsroom.fb.com

Ідея полягає в тому, щоб користувачі могли обмінюватися контентом на певну тему, яку задає автор того чи іншого чату. При цьому новини компонуються за принципом стрічки новин з Facebook або Instagram з фотографіями, повідомленнями і відеороликами. При цьому для кожної нової теми програма дозволяє вибрати новий псевдонім.

Поки додаток доступний тільки для англомовних країн і тільки для користувачів телефонів на платформі iOS.

Представництво Facebook в Росії не змогло оперативно відповісти на питання, чи зміниться політика конфіденційності щодо імен і прізвищ користувачів в російськомовному сегменті мережі.

Марія Солтис

сюжет: Тренди міста: все, що хвилює столицю

Ому, наприклад, в такому випадку, не блокують величезна кількість інших користувачів, які, як і я, не світять свою реальну прізвище?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация