Закон про реінтеграцію Донбасу скасує АТО

  1. Росія визнається агресором, а режим АТО зміниться на "оборону держави"
  2. статус
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. цілі
  5. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  6. методи
  7. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  8. наслідки
  9. Особливий статус ще на рік
  10. АВТОРИ:
  11. Орфографічна помилка в тексті:

4 жовтня 2017, 22:01 Переглядів:

Росія визнається агресором, а режим АТО зміниться на "оборону держави"

4 жовтня 2017, 22:01 Переглядів:   Росія визнається агресором, а режим АТО зміниться на оборону держави   Керувати всіма операціями на Донбасі буде Об'єднаний оперативний штаб

Керувати всіма операціями на Донбасі буде Об'єднаний оперативний штаб. Фото: архів.

4 жовтня президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про реінтеграцію Донбасу. "Сегодня" розібралася в положеннях документа і дізналася, як його прийняття може вплинути на ситуацію на сході України.

статус

Окремі райони Донецької і Луганської областей отримають офіційний статус тимчасово окупованих територій. Ними планують визнати сухопутну територію, морське і повітряний простір. Межі цих територій визначить наше Міноборони за поданням Генштабу.

"Тимчасова окупація РФ територій в Донецькій і Луганській областях ... є нелегітимною і не створює для РФ ніяких територіальних прав. Діяльність збройних сил і інших військових формувань РФ і окупаційної адміністрації РФ суперечить нормам міжнародного права, є незаконною. Будь виданий у зв'язку з цим акт є недійсним і не створює правових наслідків ", - зазначено в документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Тим самим Україна визнає РФ агресором і окупантом. Права і свободи місцевого населення, згідно з документом, повинні відповідати міжнародному праву: зокрема, фізособи (не важливо, чи мають вони статус переселенців) і юрособи зберігають права власності на нерухомість, землю в зоні АТО, якщо були придбані в рамках законодавства України.

цілі

У документі мова йде про звільнення регіону, відновлення конституційного порядку, захисту інтересів громадян, які постраждали від агресії РФ. Для цього наша країна буде керуватися положеннями з безпеки Мінських угод.

"Фактично цим документом ми легалізували Мінські домовленості в рамках правового поля України. З формальної точки зору, самі по собі Мінські домовленості не можуть вважатися джерелом права, в тому числі міжнародного, оскільки вони не підписувалися суб'єктами міжнародного права. Їх підписували, в тому числі, терористи ", - зазначив в Facebook нардеп Мустафа Найєм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Крім того, в проекті йдеться про те, що " держава Україна не несе відповідальності за протиправні дії РФ, її збройних сил, інших військових формувань на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях ". політолог Володимир Фесенко вважає це правильним рішенням: "Це питання відповідальності - хто юридично відповідає за конфлікт. Правильна стратегія, щоб нам потім не пред'являли претензій, в тому числі і в Страсбурзі".

методи

Проект також передбачає, що режим АТО зміниться на "оборону держави". "Підставою для стримування і відсічі збройної агресії РФ і відновлення терцелостності України є стаття 51 Статуту ООН і нацзаконодавством України ", - уточнюється в документі.

"У законопроекті визначені дії на Донбасі не як АТО, а як самооборона держави, що дає можливість вводити війська, застосовувати збройні формування в будь-який період на невизначений термін до тих пір, поки самооборона відбуватиметься", - акцентує нардеп Ірина Луценко .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Для підвищення ефективності операцій на Донбасі планується створити Об'єднаний оперативний штаб. Він керуватиме всіма силовиками. Штаб повинен контролювати, планувати і проводити всі операції на сході країни. Заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко уточнює, що в документі передбачена можливість введення воєнного стану за вказівкою президента, але потрібно підтвердження парламенту. Також нардеп нагадав: для цього існує і конституційна норма.

наслідки

Політологи вважають, що законопроект про реінтеграцію Донбасу має великі шанси бути прийнятим. "Прописані правильні посили. Наприклад, що території є тимчасово окупованими, або що це вже не АТО, а військова операція", - говорить професор НаУКМА Олексій Гарань . Навряд чи через Основних напрямів РФ піде на ескалацію конфлікту, адже зберігається переговорна лінія з ЄС і США .

А ось взаємозв'язок законопроекту і Мінських угод може наробити шуму. " закон приймається, щоб зберегти Україну в правовому полі реалізації угод. РФ буде критикувати Україну нібито за відхід від домовленостей, але прив'язка до них зберігається. РФ може використовувати закон для пропаганди - пошумить, заявить, що Україна погана. Але учасники тристоронньої контактної групи і "нормандського формату" залишаться на своїх позиціях ", - вважає Фесенко. У день реєстрації законопроект про реінтеграцію Донбасу вже встиг розкритикувати представник РФ в Мінській контактній групі Борис Гризлов , Заявивши, що він суперечить "Мінську".

Особливий статус ще на рік

У той же день на сайті Ради з'явився ще один президентський законопроект №7164. Там сказано, що особливий статус Донбасу треба продовжити на рік. Йдеться про особливості реалізації місцевого самоврядування в зоні АТО. Документ підтримали американці. "Це дозволить мирно врегулювати конфлікт на сході України", - вважають в посольстві США в Києві. Але поки незрозуміло, як законодавчо буде реалізовуватися місія "блакитних касок" на Донбасі - в документах, опублікованих на сайті ВР, цієї норми немає.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Реінтеграція Донбасу: як закон може вплинути на ситуацію в зоні АТО". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Коновалова Христина, Зеленюк Христина, Ігор Сєров

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация