Запит в архіви Білорусі: брестський архів, гродненський, національний

  1. Де шукати польське коріння
  2. Як шукати польське коріння: запит в архів
  3. Корисні адреси

Першим кроком в оформленні карти поляка вважається збір документів, що підтверджують наявність польських коренів. Існує конкретний перелік ступеня споріднення, відомості з якого підтверджують польське походження. Крім нього, є інші можливості довести законне бажання переїзду в Польщу. Але пошук необхідних документів проводиться завжди і часто він пов'язаний з тривалою, непростою роботою в архівах.

Нагадуємо, з 23 грудня 2017 карти поляка видаються тільки полякам по крові, тобто родичі, на підставі яких Ви плануєте отримати КП, повинні бути поляками за національністю (раніше допускалося громадянство).

зміст:

Де шукати польське коріння

Де шукати польське коріння

Найбільш повний обсяг даних про будь-якій сім'ї знаходиться в двох великих архівах Білорусі. У Національному історичному архіві Республіки Білорусь, розташованому в столиці. У ньому зберігаються документи Могильовської губернії, територій Мінської, Вітебської областей. Архів у місті Гродно містить історичні документи про населення Брестської, Гродненської областей. Пошук жителів, які проживають в колишньому Поліському воєводстві, в яке входили Пружанскій, Пінський, Барановичский, Кобринський, Дрогіченскій повіти, Брест можна проводити в Державному архіві Брестської області. Архів Гродненської області допоможе знайти необхідні документи жителям Новогрудка, Лідського, Несвижського, Слонімського, Столбцовського повітів, що входять в колишнє Новогрудське воєводство. До зональних державному архіву в Молодечно відносяться колишні Браславський, Вілейський, Дісненскій, Поставський, Ошмянського, Молодеченская, Воложинської повіти. Пошук почнеться після письмової заяви в потрібне установа. Частина документів можна знайти в архівах Санкт-Петербурга, Вільнюса.

У загальному випадку відповідь треба шукати в архівах областей, серед документів РАГСу, обласних архівах. Дані про родичів, які загинули на війні, репресованих можуть перебувати в інформації, розміщеної в інтернеті. Для цього можна скористатися сайтами www.obd-memorial.ru, www.lists.memo.ru. У них можна знайти копії важливих документів, наприклад, імена, людей, їх адреси за якими були послані похоронки. А також список жертв репресій в країнах СРСР, серед яких, були жителі Білорусі.

Як шукати польське коріння: запит в архів

Шукати польське коріння потрібно починати в архівах Білорусі, якщо звичайно у Вас на руках немає відповідних документів. Для початку необхідно перейти на сайт « Архіви Білорусі ». На сторінці вказані тематики запитів і архівні установи, які займаються вирішенням цих питань.

Вибираєте потрібний Вам архів і оформляєте електронний запит або прямо на адресу електронної пошти або за допомогою форми електронного обігу на сайті «Оформити запит».

У формі, що з'явилася запиту треба заповнити всі колонки. Відповідь про постановку запиту на облік, в чергу на виконання прийде на адресу електронної пошти приблизно через тиждень. Ця послуга є платною. Конкретна сума, етапи оплати повідомляються в листі або в момент укладення договору на виконання завдання при особистій подачі документів.

Найімовірніше, що спочатку доведеться сплатити 25% від вартості робіт з пошуку родичів в архіві, а решта 75% оплатити потрібно за фактом закінчення пошуків. Тобто весь процес пошуку відбувається незалежно від Вас: чи сплачуєте перші 25% і висилаєте в архів копію квитанції або скрін з інтернету, потім оплачуєте що залишилися 75%, робите ту ж операцію з пересилання квитанції і отримує готовий документ!

Тобто  весь процес пошуку відбувається незалежно від Вас: чи сплачуєте перші 25% і висилаєте в архів копію квитанції або скрін з інтернету, потім оплачуєте що залишилися 75%, робите ту ж операцію з пересилання квитанції і отримує готовий документ

Багато питань можна вирішити самостійним пошуком, особливо працюючи в читальному залі національного архіву Білорусі. Щоб отримати доступ до читального залу треба надати заяву директору архіву, написане у вільній формі. Дня за три воно буде розглянуто і видано читацький квиток. Щоб робота протікала швидше треба попередньо підготувати максимально можливі відомості про родичів. Це прізвища, імена, місця, дати народження до 1917 року. Завдяки цій інформації оформляється запит, в якому зазначаються дані запитувача людини, його предків, які проживають з 1917 до 1939 року. Крім цього, треба вказати адміністративний статус населених пунктів, що відносяться до проживання цікавлять родичів. Подивитися їх правильні назви можна на сайті radzima.net.

Якщо одночасно запитується інформація про кількох осіб, то їх просто вносять в запит у вигляді списку. Окремий документ оформляти не потрібно. Необхідно знати, що самостійна робота в архівних документах цікава і захоплює, але забирає багато часу і вже зараз бажано знати польську мову. Багато з зберігаються документів виконані в рукописному вигляді польською мовою. А в нагоді може навіть найдрібніший факт, наприклад, відомості про навчання в польській школі прабабусі, прадідусі. Важливими є такі довідки:

Документи, що підтверджують особу заявника.
Виписки, оригінали актів цивільного стану (свідоцтва про хрещення, атестати, військові документи, які стосуються служби в армії Польщі).
Факти посилання, рішення про ув'язнення, документи по реабілітації, мають запис про приналежність до подій в Польщі.
Документи, отримані в інших країнах, що підтверджують польське походження.
Документ, який свідчить про участь у виборах до сейму Польщі.

Завершальним етапом роботи з архівними матеріалами є документ, виданий відповідним органом за встановленою формою.

Навіть якщо поляками були двоюрідні дідусі, бабусі, то надія отримати потрібні документи є. Просто спочатку доведеться довести польську приналежність найближчих родичів, може бути навіть через суд. Процес повільний, але небезнадёжний.

Корисні адреси

Національний архів Республіки Білорусь

Національний історичний архів Республіки Білорусь

Державний історичний архів Білорусі Брестської області

Національний історичний архів Білорусі в місті Гродно

Державний архів Гродненської області

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация