Заподіяння шкоди здоров'ю середньої тяжкості: стаття, покарання, відповідальність

  1. особливості злодіяння
  2. кваліфікаційні ознаки
  3. Склад злочину
  4. Види діяння та пов'язані з ним норми законодавства
  5. Покарання і відповідальність
  6. Компенсація за заподіяння шкоди здоров'ю середньої тяжкості
  7. Судова практика

Найбільшою цінністю кожної людини є її здоров'я. Будь-які дії третіх осіб, які призвели до тимчасової втрати працездатності, караються законом. Ніхто не має права безкарно наносити будь-які каліцтва або тілесні ушкодження людині через або без неї.

І сьогодні ми розглянемо умисне заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю як злочин, його склад і міри покарання за злочин.

особливості злодіяння

Заподіяння шкоди середнього ступеня тяжкості - це будь-які умисні дії чи бездіяльність обвинуваченого, які спричинили за собою тимчасові розлади психіки або втрату працездатності на термін більше трьох тижнів. Шкода середнього ступеня тяжкості - це вивихи суглобів, переломи або тріщини дрібних кісток людини, втрата пальців на руках чи ногах також є каліцтвом середнього ступеня тяжкості.

Чи підлягає покаранню людина, яка навмисно чи ненавмисно вчинив дію, що спричинило за собою заподіяння шкоди здоров'ю потерпілого. Ця людина є суб'єктом злочину, якщо йому виповнилося 14 років, то покарання йому уникнути не вийде.

Наступне відео містить консультацію відомого адвоката з питання кваліфікації діяння як умисного заподіяння шкоди здоров'ю середньої тяжкості:

кваліфікаційні ознаки

Визначити ступінь тяжкості злочину може тільки судовий медексперт. Які риси характеризують даний ступінь пошкоджень, що дозволяють провести класифікацію порушення?

  • Тяжка ступінь заподіяння шкоди здоров'ю виключається;
  • Спостерігається тривале порушення нормальної життєдіяльності людини, розлад відбивається в тривалій тривалості;
  • Нормальна працездатність людини знижена менш ніж на 1/3 частину.

Склад злочину

При кваліфікації злочину дуже складно однозначно визначити умисне воно чи вчинене ненавмисно. При розгляді таких злочинів повинні бути вказано суб'єкт і об'єкт злочину. Суб'єктом виступає особи, яка мала умисел для нанесення шкоди людському здоров'ю, що власне і сталося. Потерпілий при цьому громадянин є об'єктом злочину.

Для відкриття справи необхідно мати докази того, що у суб'єкта був умисел завдати шкоди здоров'ю потерпілого. Намір то, можливо прямим чи непрямим.

  • З прямим все зрозуміло - це дії людини, які відбувалися в нормальному психічному і психологічному стані, коли суб'єкт чітко розумів, що він робить і що його чекає згодом.
  • Непрямий умисел - це порушення закону, яке відбувалося людиною, яка розуміє, що він робить, однак при цьому він не хотів і не збирався завдавати шкоди здоров'ю потерпілого.

Характеризувати в повній мірі склад злочину можна наступними фактами:

  • Суб'єкт злочину вчинив дію;
  • Дії винного призвели до певних наслідків, порушення здоров'я людини;
  • Розлади потрапляють під класифікацію середнього ступеня тяжкості.

Види діяння та пов'язані з ним норми законодавства

Злочин, який призвів до заподіяння шкоди середнього ступеня тяжкості, обов'язково будуть покарані Злочин, який призвів до заподіяння шкоди середнього ступеня тяжкості, обов'язково будуть покарані. Покарання передбачає стаття 112 Кримінального Кодексу Російської Федерації. Дана стаття описує ознаки порушення законодавства:

  • В результаті дій обвинуваченого постраждало 2 або більше осіб;
  • Якщо дії обвинуваченого можна охарактеризувати як хуліганство;
  • Злочинець (-і) використовував (-і) зброя;
  • Дії було вчинено кількома громадянами за попередньою змовою;
  • Заподіяння шкоди відбувалося в знущальною формі;
  • Якщо людина, якій було завдано шкоди здоров'ю, був безпорадним і не міг надати належного опору нападникам;
  • Коли напади відбуваються на людину, яка знаходиться на робочому місці і виконує свої посадові приписи.

Якщо злочин супроводжується хоча б одним із зазначених фактів, це класифікується, як обтяжуючі обставини.

Про те, які покарання і відповідальність за заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю передбачені в статтях КК РФ, читайте далі.

Покарання і відповідальність

Людина, яка виступає в ролі винуватця скоєного злочину неодмінно піддасться покаранню, якщо його вік сягнув 14-річного порогу. За скоєне може передбачатися кримінальна, адміністративна або матеріальна відповідальність. На винесення вироку впливає вид умислу і наслідки. Які заходи можуть застосовуватися щодо винного у скоєному?

Людину можуть відправити для примусових робіт, така практика досить поширена і максимальний термін відпрацювання може становити 3 роки. У деяких випадках може обмежуватися свобода пересування, найтриваліший період для цього перебувати в межах 3 років. Друга частина статті 112 Кримінального Кодексу також говорить про те, що термін позбавлення волі може бути збільшений в окремих випадках до 5 років.

Може передбачатися адміністративна відповідальність винної особи. До таких можна віднести вилучення предмета, який став причиною правопорушення (наприклад, автомобіля при дорожньо-транспортній пригоді).

Зверніть увагу на те, що ненавмисне заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю передбачає інші норми відповідальності за статтями законодавства.

Компенсація за заподіяння шкоди здоров'ю середньої тяжкості

Потерпілі мають право на відшкодування моральної, а також матеріальної шкоди, який виник в результаті дій (бездіяльності) обвинуваченого. При цьому потерпілий повинен звернутися до суду з позовною заявою.

Така компенсація може покривати матеріальну складову за перебування в лікарні і витрати на медичні препарати.

У разі, коли шкода середньої тяжкості було завдано в результаті ДТП, виникають свої особливості щодо компенсації, про що і розповім фахівець в наступному відео:

Судова практика

Приклад 1. Громадянин Кузнецов зустрів свого знайомого Іванова, який знаходився в нетверезому стані. Другий приревнував до нього свою дружину і вдарив Кузнєцова в обличчя, але через ожеледицю послизнувся, а в цей момент отримав у відповідь удар, в результаті якого впав і зламав руку. Кузнєцов при цьому міг передбачити те, що нетверезий Іванов може не втриматися, але все-таки завдав йому удару у відповідь. Дії Кузнєцова були визначені як заподіяння шкоди середнього ступеня тяжкості. Було винесено рішення призначити покарання у вигляді примусових робіт на строк 1 рік.

Приклад 2. На трасі Харків - Москва відбулося ДТП , Винуватець події завдав знаходяться в авто шкода середнього ступеня тяжкості. У водія була зламана кисть руки, пасажир відбувся легкими забоями . Винуватець ДТП поніс адміністративну відповідальність - його зобов'язали виплатити компенсацію постраждалим в розмірі 25 тисяч рублів.

Які риси характеризують даний ступінь пошкоджень, що дозволяють провести класифікацію порушення?
Які заходи можуть застосовуватися щодо винного у скоєному?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация