Зелене тріо: чим небезпечний базилік, як готувати шпинат і які страви люблять рукколу

Квінтессенція зеленого смаку.

Зелень - той самий помічник, який вже сьогодні може додати яскравих фарб нашому меню і підтримати виснажений холодами організм необхідними вітамінами і мікроелементами - до настання сезону свіжих овочів і фруктів. Пішли в минуле часи, коли єдино доступними для господинь в цей час року були петрушка і кріп. Сьогодні прилавки продавця овочів на ринках та овочеві полиці супермаркетів ваблять розмаїттям, а деякі екзоти давно і щільно прописалися на наших столах.

Ми виділили три найбільш популярних пряних рослин та розібралися, чим вони корисні для нас, яким чином їх краще вживати в їжу. Допомогли нам у цьому лікар-дієтолог , Експерт по здоровому харчуванню й способу життя Олена Юкальчук і шеф-кухар Наталія Попова.

ШПИНАТ

ЧИМ КОРИСНИЙ? Крім багатого набору вітамінів і мікроелементів, унікальність шпинату в тому, що за вмістом білка в листі він поступається лише незрілим плодам гороху і квасолі. Завдяки високому рівню клітковини шпинат можна порівняти з "мітелкою" для кишечника: він нормалізує перистальтику, і при регулярному вживанні здатний повністю ліквідувати запори. Вживання шпинату зміцнює зуби і нігті, сприяє омолодженню шкіри і пишності волосся. А залізо, що міститься в шпинаті, перешкоджає утворенню целюліту.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ? Варто вживати з обережністю людям із захворюваннями сечостатевого тракту, камінням в жовчному міхурі і нирках, а також при подагрі.

З ЧИМ ЇДЯТЬ? Шпинат не тільки не боїться термічної обробки, але і знаходить нові смакові нотки. Свіже листя шпинату - цінний інгредієнт для зелених салатів. Але якщо ж зелень злегка припустити в невеликій кількості вершкового або оливкової олії - можна отримати смачний і корисний гарнір до рибних страв. Припущений шпинат також відмінно доповнює омлети і запіканки і є прекрасною начинкою для лазаньї і равіолі.

Базилік

ЧИМ КОРИСНИЙ? Він багатий на вітаміни С, В2, РР, провітамін А. Стимулює імунітет і підтримує організм в боротьбі з інфекціями, а його листя мають бактерицидні, потогінний і жарознижуючі властивості. Допомагає зміцнити нерви, нормалізувати сон і навіть підвищити потенцію. А речовини, що входять до складу його ефірних масел, допомагають у захисті від раку.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ? Лікарі не рекомендують вживати базилік тим, хто страждає на діабет, епілепсію і хворобами серця. Також варто обмежити його вживання вагітним жінкам і дітям до семи років.

З ЧИМ ЇДЯТЬ? базилік - король італійської кухні, основний інгредієнт знаменитого соусу песто. Дуже добре поєднується з томатами і м'яким сиром. Листя цієї приправи прекрасно поєднуються зі стравами з м'яса і птиці і допомагають розкрити аромати інших прянощів - розмарину, чебрецю, естрагону. Універсальність базиліка в тому, що він годиться для десертних напоїв: чай з листям базиліка знаходить яскравий смак і аромат, а лимонад з базиліком чудово освіжає.

руколою

ЧИМ КОРИСНА? До складу руколи входять вітаміни Е, В, С, К і бета-каротин. Також її листя містять цинк, магній, селен, натрій, мідь, фосфор, марганець і залізо. Всього 100 г руколи повністю задовольняють добову потребу організму у вітаміні К, який незамінний при загоєнні ран. Вживання цієї зелені сприятливо впливає на шлунково-кишковий тракт і обмін речовин, а біологічно активні речовини, що входять до складу руколи, зміцнюють імунітет, підвищують рівень гемоглобіну і знижують рівень цукру в крові.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА? Єдине, що може перешкодити вам вживати цю зелень - індивідуальна непереносимість і алергія.

З ЧИМ ЇДЯТЬ? Яскравий характерний смак рукколи відмінно доповнює зелений мікс із салатів - латуку, айсберга, лола роси, фрізе і інших. Чудово підходить для супроводу м'яса, надає пікантності стравам на грилі. Але піддавати термічній обробці рукколу не варто: вона втрачає свій унікальний смак і аромат. До речі, теплична зелень має більш м'який смак в порівнянні зі своїми ґрунтовими родичами. Але якщо ви любитель гостренького, рукола з грядки - ваш варіант.

РЕЦЕПТ ВІД ШЕФА: СОУС ПЕСТО

  • 50 г листя базиліка
  • 20 г обсмажених кедрових горішків
  • 150 мл оливкової олії
  • 60 г пармезану
  • 10 г часнику

Всі інгредієнти подрібнити за допомогою блендера, в кінці додати натертий пармезан. У домашньому економному варіанті кедрові горішки можна замінити обсмаженими насінням гарбуза. Якщо ви не любитель пармезану - замініть його лимонним соком за смаком. Цей соус можна використовувати для приготування пасти, салату капрезе і в будь-яких інших стравах, які припадуть вам до смаку. Експериментуйте!

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ?
З ЧИМ ЇДЯТЬ?
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ?
З ЧИМ ЇДЯТЬ?
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА?
З ЧИМ ЇДЯТЬ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация