Живопис в інтер'єрі: стильні ідеї від дизайнера

експерт Lady.Obozrevatel , Архітектор і керівник студії U-Style Динара Юсупова розповіла про те, як перетворити свій будинок за допомогою картин.

Живопис в інтер'єрі не обов'язкова, але набуває неоціненне значення, як тільки з'являється в приміщенні. Якщо нагромадження в будинку різноманітних сувенірів, відзнак і подарунків незрозумілого значення сьогодні вважається моветоном, безладом і зайвим випинанням свого Я, то живопис здатна сказати найважливіше і необхідне про господаря приміщення. Також картини можуть бути обрані з метою підтримувати певний настрій або погляди на життя. Так, один мій замовник сказав про полотно, яке ми вибрали для його інтер'єру в художньому салоні: "Мені подобається, що я можу розслабитися, дивлячись на це полотно. Тому що його кольори не навантажують, а його абстрактний сюжет автоматично перемикає мене на роздуми про тому, що ж в ньому може бути приховано ".

У 2015 році (і я впевнена, що в майбутньому ця тенденція буде тільки підсилюватися) живопис набуває все більшого значення в понятті "актуальний інтер'єр". Якщо раніше в пошані був тільки імпресіонізм, то нині інші жанри вступають в гру ... Живопис відкриває все більше тем. Завдяки їй, одне і те ж приміщення може набувати абсолютно різну атмосферу.

Важливо орієнтуватися в тому, які полотна підійдуть вашому інтер'єру. В першу чергу, я маю на увазі жанр. Сюжет може бути дуже різним. Тобто, жанр вибираємо під приміщення, а сюжет - під людину, яка в ньому мешкає.

У класичному інтер'єрі живопис повинна бути таким собі неформалом і протестантом. Вона повинна ламати порядок. Повинна показати, що, незважаючи на вимогливий смак і любов до класики, власник будинку має відкритим сприйняттям. Навіть в улюбленому всіма ар-деко передбачається використання контрастної живопису: або сюрреалістичною, імпресіоністичної, або екзотичної (в стилі різних культур, починаючи від африканських мотивів, закінчуючи орієнталізмом). Проте, на власному досвіді, я переконалася: в класичних інтер'єрах правильніше використовувати класичні рами для картин. Найкраще виглядають рами під метал: золото, срібло, біле золото, бронзу, мідь, хром і т.д. Також можна використовувати фактурні полотна або об'ємні картини. Що це таке? У першому випадку, мається на увазі, що полотно може бути створено з різних цікавих матеріалів. Наприклад: шкіра поні, клапті різних тканин з вишивкою або принтом, вишита картина, імітація шкіри рептилій і т.д. У другому випадку мається на увазі, що на полотні закріплені об'ємні конструкції. Наприклад ефемерні предмети, що нагадують звивається дракона, крила, квіти ... Але зроблено все це повинно бути незвичайним способом, з лаконічних по своїй фактурі матеріалів (скло, кераміка, тканина або папір).

Якщо на стінах класичного інтер'єру вже розташовані, наприклад, розписні тарілки, африканські маски і екзотична зброя, живопис може виявитися зайвою ... Одна з новітніх тенденцій в сучасному живописі для класичних інтер'єрів: це виконані в художньому стилі з металу або скла, або інших суворих матеріалів голови різних тварин. Свого роду це адекватна і презентабельна заміна мисливських трофеїв. Дуже гарне, що не вульгарне рішення і, власне кажучи, - це дійсно мистецтво і хороший тон.

Ще одна порада: вибираючи картину для класичного інтер'єру, переконайтеся що вона не буде зливатися з шпалерами. Найкраще картини будуть виглядати на стінах з дорогими однотонними шпалерами текстильного або текстильно-паперового походження.

У лаконічних інтер'єрах, наприклад, hi-tech можна використовувати живопис в абсолютно будь-якому стилі, головне - не класика і не реалізм. Важливо, щоб полотна, розташовані в одному приміщенні, поєднувалися між собою. Як варіант, раджу розглянути яскраву живопис в стилі фентезі. Також орієнталізм і поп-арт можуть висловити ваші погляди на життя і в той же час - зробити інтер'єр виразним. Фото в в чорно-білій або перебільшено-квітчастій гамі - теж прекрасний вибір.

Для яскравих, сучасних інтер'єрів краще використовувати такі ж незвичайні об'ємні або фактурні полотна, про які я розповідала вище. Відкрийте очі, відвідайте просунуті художні галереї, і ви побачите, що сьогодні живопис - це не завжди малюнок! Пластикові картини, схожі на конструктори; фантасмагоричні об'єкти з кераміки, каменю, дерева, укладені в прості рами; картини-вітражі ... і ще багато-багато всього чекає, коли ви відкриєте для себе способи вираження в інтер'єрі за допомогою мистецтва. Але ось чого не можна робити: використовувати класику в сучасних інтер'єрах. Тобто правило: "класичний інтер'єр - сучасний живопис" працює, але для модерністичного приміщення передбачаються такі ж сміливі картини.

Порада: завжди вдало в сучасній інтер'єрі виглядають полотна з білим фоном і абстрактним або неясним малюнком. Щоб було ще зрозуміліше: малюнок повинен виглядати або як начерк олівцями, або відображати лише обриси предметів, або і зовсім походити на легку емоцію, написану фарбами. Також добре підійдуть стилізовані чорно-білі фото. Не обов'язково саме ваші. Чорно-білий портрет (фото або картина) улюбленої знаменитості цілком зійде, а також зацікавить ваших гостей. Якщо ж ви вирішили розмістити свої фото, то зробіть добірку, яка підійде конкретній кімнаті. Або проведіть фото-сесію з хорошим професійним фотографом. Чому ні?

Хочу закінчити рекомендацією щодо покупки картин. Ви можете звичайно вибрати вже готове полотно або ж попросити рада дизайнера інтер'єрів про те, в якому жанрі і колірній гамі вибрати картину. Але найвірніший і приємний спосіб внести в інтер'єр "трохи фарб": вибрати сюжети картин. Іншими словами: придумати і довірити реалізацію ваших ідей хорошому художньому салоні. Спробуйте! Ви напевно залишитеся задоволені.

Про експерта:

Динара Юсупова - це досвідчений дизайнер-архітектор.

У портфоліо студії U-Style, якою вона керує, - безліч реалізованих інтер'єрів в різних стилях і для різних типів приміщень (від приватних до громадських та офісних).

Замовники люблять працювати з Дінарою Юсупової, тому що вона висловлюється зрозуміло і по справі.

Не любить ходити коло та навколо, не виносить безглуздо організованих приміщень і не говорить про інтер'єр, як про захмарно високі матерії.

Є закони стилю і планування приміщень, який може засвоїти кожен читач LadyObozrevatel , Якщо буде читати поради Дінари Юсупової в рубриці "Затишний будинок".

Є закони стилю і планування приміщень, який може засвоїти кожен читач   LadyObozrevatel   , Якщо буде читати поради Дінари Юсупової в рубриці Затишний будинок

Ми в Telegram ! Підписуйся! Читай тільки краще!

Що це таке?
Чому ні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация