Значення вірменських імен - Історія походження імен в Вірменії

Історія походження вірменських імен стала як би дзеркальним відображенням складної історії вірменського народу Історія походження вірменських імен стала як би дзеркальним відображенням складної історії вірменського народу. Численні завойовники, поневіряння по різних країнах світу не могли не залишити свій слід на іменах. Наприклад, імена Хосров, Анушаван (Ануширван), Нарсес (Насрі) говорять про перською вплив. Але більша частина запозичених імен адаптувалася до вірменської мови. Іноді - до невпізнання. Так біблійний Іоанн став Ованесом, а Петро - Петросом. А ось, незважаючи на те, що вірмени багато століть прожили під владою турків, тюркські імена у них не прижилися.

Всі вірменські імена можна розділити на дві групи - національні та запозичені.

Національні імена.

Одні древні вірменські імена, які збереглися до наших днів, спочатку були іменами власними ще в дохристиянську епоху. Це імена язичницьких богів - Гайк (прабатько вірмен), Анаіт (богиня родючості і любові), Ваагн (бог грому і блискавок). Імена царів і полководців - Тигран, Ашот, Вардан, Геворг.

Інша група імен утворена від загальних імен. Значення цих вірменських імен пов'язано з різними поняттями і предметами, які викликають позитивні емоції - Аревик (сонечко), Лусіне (місяць), Манушак (фіалка), Шушан (лілія), Асмік (жасмин), Вард (троянда), Гоар (діамант) , Гехецік (краса), Пайцар (ясність), Мхітар (розраду). У вірмен є навіть «святкові» імена - Навасад (Новий рік), Арутюн (неділя).

Представники цього древнього народу розсіяні по всьому світу. Зберігати національну ідентичність їм, безумовно, допомагає григорианская церква і особлива група імен з релігійним значенням. Хачатур (посланий святим Хрестом), Аракел (апостол), Амбарцум (піднесення), збруя (святая), Мктіч (хреститель). Деякі імена підкреслюють гідність людини - Паткаван (поважний), Амест (скромна), Макруі (чистенька).

Запозичені імена.

Якщо розглядати запозичення, то виявляється, що найбільший вплив на вірменський Іменослов надали перську мову і, звичайно, Біблія. Абраам, Согомон (Соломон), Мовсес (Мойсей), Давид, Сурен, Гурген. Після встановлення Радянської влади в Вірменії дітей почали називати і російськими іменами, які за своїм адаптувалися до вірменської мови. Володимир - валодя, Володиком, Юрій - Юрик, Сергій - Серож, Сержик. У такій формі вони і записуються в офіційних документах. В середині ХХ століття з'явилася мода на західноєвропейські імена. І зараз серед вірмен нерідко можна зустріти Генріха, Едуарда, Роберта, Гамлета і Джульєтту. Імена деяких відомих історичних діячів теж не були обділені увагою - Тельман, Карл, Енгельс, Рузвельт, Фрунзе (згадайте прекрасного актора Фрунзіка Мкртчяна), Камо.

У сучасній Вірменії популярні як традиційні вірменські імена (НАРЕ, Гаяне, Самвел, Гагік), так і «екзотичні» (Арман, Сюзанна, Алекс).


Списки вірменських імен:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация