Знайдена зашифрована рукопис да Вінчі

Напевно, жоден учений не залишив після себе стільки загадок, як великий італійський художник і математик епохи Відродження Леонардо да Вінчі. До сих пір нащадки розгадують секрети Майстра Леонардо. Одна "Джоконда" чого вартий! І ось знайдена чергова зашифрована рукопис цієї геніальної людини. Напевно, жоден учений не залишив після себе стільки загадок, як великий італійський художник і математик епохи Відродження Леонардо да Вінчі

Фото: AP

У міській бібліотеці невеликого міста Нанта, розташованого на півдні Франції, була зроблена сенсаційна знахідка, звістка про яку розбурхала весь світ. У купі паперів, які далекого 1872 році передав в дар місту багатий колекціонер і меценат П'єр-Антуан Лабушер, знайшовся один невеличкий аркуш, що датується XV століттям.

Цей манускрипт, що пролежав в купі інших документів цілих 130 років, як виявилося, написаний самим Леонардо да Вінчі. Можливо, він пролежав би без уваги ще сто років, якби його не виявив один журналіст, який уважно вивчав біографію художника і знайшов вказівку на місце, де зберігається одна з рукописів Майстра.

Взагалі, дивуватися тому, що рукопис пролежав так довго невпізнаної, годі й говорити. Справа в тому, що меценат пожертвував бібліотеці понад п'ять тисяч старовинних документів, і все на італійській мові. Якби це була італійська бібліотека, тоді інша справа. А у Франції копатися в купі старовинних паперів, написаних чужою мовою, охочих виявилося мало.

Навіть знаючи італійський, їх не так просто прочитати. Леонардо да Вінчі писав лівою рукою, та ще в оригінальній "дзеркальної" манері - справа наліво. Так що тепер має бути довга розшифровка цього таємничого документа. Всього відомо близько 7000 збережених сторінок з щоденників, які належать да Вінчі. Вони розкидані по різних музеях і приватних колекціях. Збереглося також літературну спадщину "універсальної людини" - байки, розповіді, пророцтва і т.д.

Читайте також: Обід за скрипку в два мільйони доларів

Після смерті Леонардо да Вінчі в 1519 році всі його записи дісталися учневі Франческо Мельци. За життя Леонардо не вимовив жодної рукописи. Вперше це зробив Франческо Мельци, що зібрав обрані уривки з робіт вчителя в знаменитий "Трактат про живопис", який вперше був опублікований тільки в 1651 році, через більш століття після смерті автора.

Вперше це зробив Франческо Мельци, що зібрав обрані уривки з робіт вчителя в знаменитий Трактат про живопис, який вперше був опублікований тільки в 1651 році, через більш століття після смерті автора

Фото: AP

Все літературне, живописне та наукова спадщина Леонардо да Вінчі зникло після смерті Франческо Мельци. Більшість творів цього дивного людини потрапило в руки непосвячених людей, які не мали уявлення про те, яким скарбом вони володіють. І тільки через століття, коли інтерес до фігури Леонардо і його роботам, далеко випередив свій час, став відроджуватися, його рукописи були визнані унікальними історичними документами.

Дізнатися їх легко - вони написані тим самим "дзеркальним" почерком, який неможливо сплутати ні з яким іншим. Та й склад відразу вказує на авторство да Вінчі. Так що впізнати рукопис Леонардо набагато простіше, ніж знайти її або розшифрувати.

Багато рукописи, помічені малюнками генія, - суцільна загадка. Найбільш відомі креслення парашута, "золотий перетин людини", літальний апарат, арбалет, проект водолазного костюма. (Деякі з них, до речі, реально використовуються сьогодні.)

Відомо кілька експериментів, в ході яких відтворювалися винаходи да Вінчі (за збереженими кресленнями). Деякі з них виявилися невдалими (наприклад, відтворення водолазного костюма), інші - навпаки. Так, в Норвегії повноцінно функціонує міст, створений за проектом Леонардо да Вінчі. Випробування парашутів і дельтапланів, виконаних за ескізами Майстри, теж пройшли успішно.

Взагалі дивно, що, не дивлячись на безліч збережених документів - свідчень життя художника, про Леонардо да Вінчі толком ніхто нічого не знає. Що він був за людина? Навіть портрета його немає. Вірніше, існує єдиний портрет Леонардо в старості, написаний сангиной, але і тут деякі історики вважають, що це зовсім не портрет майстра, а начерк одного з апостолів до картини.

До що там говорити, до сих пір не вдалося з'ясувати, кого ж зобразив Леонардо на знаменитому полотні, яке він писав останні десятиліття свого життя, - "Джоконді". Ті, кому не дають спокою таємні науки (якими, за чутками, займався Леонардо), намагаються відшукати в рукописах майстра таємні знання древньої магії. Сам же Леонардо, навпаки, в своїх записках закликав боротися з лженаукою і займатися справами важливішими, нехай і прозаїчними: математикою, хімією, історією, літературою і малюванням.

Читайте найцікавіше в розділі "Культура"

Що він був за людина?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация