Знамениті няні | Няні в Києві | Няня дитині

З давніх часів хорошою нянею вважалася та, яка вміла не тільки доглядати і наглядати за непосидою, а й виховувати своїх підопічних, розвиваючи в них позитивні людські якості. Найчастіше няня дитині ставала самим близьким і рідним людиною , Який вміє розфарбувати його маленький світ в яскраві кольори.

Довгими вечорами вона розповідала дітям цікаві історії, співала пісні і прищеплювала любов до російського фольклору Довгими вечорами вона розповідала дітям цікаві історії, співала пісні і прищеплювала любов до російського фольклору. Вона завжди була справедливою - і коли хвалила, і коли дорікала. Тим самим вона вчила дітей чесності і справедливості. Підбір няні завжди вважався важливим заняттям, якому приділялося багато уваги. Адже саме няня закладала основи майбутніх успіхів своїх підопічних. Підтвердження тому - історії відомих нянь.

Найвідоміша в Росії няня - Аріна Родіонівна, няньчити великого російського поета А. С. Пушкіна. Саме вона, «подруга днів його суворих», могла годинами сидіти поруч з розумним, цікавим хлопчиком і, не перестаючи, розповідати казки і співати пісні. Аріна Родіонівна була з ним поруч і тоді, коли він виріс. Вона супроводжувала молодого Пушкіна в Михайлівській посиланням.

Безумовно, Аріна Родіонівна внесла величезний внесок у розвиток таланту великого поета, прищепивши йому любов до російського слова, до російської культури. У долі Олександра няня залишила незгладимий слід. Про це свідчить хоча б той факт, що саме Аріна Родіонівна є прототипом жіночих образів в «Арапі Петра великого» і мамки в «Борисі Годунові». Крім того, няньок Тетяни Ларіної і Володимира Дубровського Пушкін теж малював зі своєю улюбленою няні Аріни. Важко сказати, як склалася б творча доля Олександра Сергійовича, не будь у нього такої няні . Якби бабуся Ганнібал НЕ запримітила і не оцінила таланти і здібності цієї селянки, як знати - можливо, російська література не була б настільки багатою.

Ф. М. Достоєвський теж з глибокою ніжністю згадував свою няню - Олену Фроловна. Ф Хлопчика з раннього віку вчили французької мови, долучали до читання, навчали закону Божому, але саме няніни уроки життя письменник згадував з особливою теплотою. Його няня знала безліч казок - як російських, так і іноземних. Вона могла годинами розповідати їх, ні разу не повторюючись. Федір і інші діти родини Достоєвських не знали, що таке нудьга. Для цього і потрібна няня - перетворювати дитячі будні на свята. Коли батьки Достоєвського виїжджали з дому, няня влаштовувала цікаві ігри для дітей - дітвора разом з коханою нянею грала в піжмурки і пальника. Всі разом вони співали пісні і, взявшись за руки, водили хороводи. При такій няні діти були «приречені» на любов до мистецтва і російської культури.

Роль няні в життя і подальшу долю дитини важко переоцінити. Сама Катерина Велика вважала, що їй нескінченно пощастило з нянею онука - Олександра Першого. Послуги няні майбутнього імператора оцінювалися великої бабусею дуже високо. Імператриця була впевнена, що няні Парасці Іванівні Геслер можна і потрібно довіряти виховання цесаревича - в цьому випадку за Російський престол можна не турбуватися. Адже няня не тільки няньчила дитину, а й виховувала його так, щоб він виріс справжньою людиною, сильною особистістю з багатим внутрішнім світом. Воістину - все можуть королі, але ростити дитину без няні «не може ні один, ні один король».

Няня для дитини - це і вихователь, і ангел-хранитель, і психолог, і педагог в одній особі. Пошук няні - справа відповідальна, адже від того, наскільки вдалий буде вибір, залежить доля дитини, а разом з ним, можливо, і доля літератури, кінематографу, науки, техніки або цілої країни.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация