Зникаючі види, рідкісні тварини, Червона книга | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

  1. Зникаючі види, рідкісні тварини, Червона книга | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by...

Зникаючі види, рідкісні тварини, Червона книга | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

Всесвітній День захисту тварин, покликаний об'єднувати зусилля людей в збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх тварин, відзначається 4 жовтня. Кожен день на Землі зникають десятки представників флори і фауни. Один із способів боротьби за збереження біорізноманіття на нашій планеті - охорона рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин.

Снігова барс (ірбіс) - рідкісний, нечисленний вид. У Червоній книзі РФ йому привласнена перша категорія - «вид, що знаходиться під загрозою зникнення на межі ареалу». Загальна чисельність сніжного барса в Росії, за оцінками експертів WWF (Всесвітнього фонду дикої природи), становить не більше 80-100 особин.

Загальна чисельність сніжного барса в Росії, за оцінками експертів WWF (Всесвітнього фонду дикої природи), становить не більше 80-100 особин

Амурський тигр - один з найрідкісніших хижаків планети, найбільший тигр в світі, єдиний представник виду, що живе в снігах. Амурський тигр занесений до Міжнародної Червоної книги, в Росії ці звірі живуть тільки в Приморському та Хабаровському краях. За даними останнього перепису, популяція рідкісного звіра в РФ налічує близько 450 особин.

За даними останнього перепису, популяція рідкісного звіра в РФ налічує близько 450 особин

Далекосхідний леопард - підвид леопардів класу ссавців, загону хижих, сімейства котячих. Це один з найбільш рідкісних представників сімейства котячих в світі. Багато фахівців вважають далекосхідного леопарда найкрасивішим підвидом леопардів і часто порівнюють його зі сніговим барсом. Південь Приморського краю - єдиний в Росії ареал проживання далекосхідного леопарда. За даними останнього перепису, в даний час в Уссурійської тайзі мешкає близько 50 особин леопарда. Вчені багатьох країн і WWF стурбовані питанням збереження вимираючого виду.

Вчені багатьох країн і WWF стурбовані питанням збереження вимираючого виду

Манул - рідкісний хижак степів і напівстепів Євразії - занесений в міжнародну і російську Червоні книги. Цей дикий кіт має статус, близький до загрозливого. За даними вчених, чисельність тваринного скорочується. Крім того, йому загрожують браконьєри, існує загроза зникнення відповідних місць проживання. У Росії знаходиться найпівнічніший ареал проживання цієї тварини, тут манул зустрічається головним чином в гірничо-степових і пустельних-степових ландшафтах південного сходу республіки Алтай, в республіках Тува, Бурятія, а також в південно-східній частині Забайкальського краю.

У Росії знаходиться найпівнічніший ареал проживання цієї тварини, тут манул зустрічається головним чином в гірничо-степових і пустельних-степових ландшафтах південного сходу республіки Алтай, в республіках Тува, Бурятія, а також в південно-східній частині Забайкальського краю

Комодський варан - вид ящірок із сімейства варанів, найбільша ящірка світової фауни. Згідно з однією гіпотезою, саме варани індонезійського острова Комодо послужили прототипом китайського дракона: дорослий Varanus Komodoensis може перевищувати три метри в довжину і важити більше півтора центнера. Цей найбільший ящір на Землі, який одним ударом хвоста вбиває оленя, водиться тільки в Індонезії і відноситься до числа зникаючих видів тварин.

Цей найбільший ящір на Землі, який одним ударом хвоста вбиває оленя, водиться тільки в Індонезії і відноситься до числа зникаючих видів тварин

За останні 20 років чисельність суматранских носорогів скоротилася приблизно на 50% - через браконьєрство і вирубування тропічних лісів. В даний час в Південно-Східній Азії мешкає всього близько 200 представників цього виду. Всього в світі відомо п'ять видів носорогів: три в Південній і Південно-Східної Азії і два - в Африці. Всі види носорогів занесені в Червону книгу Міжнародного союзу охорони природи. WWF в жовтні цього року повідомив, що один з видів носорогів - яванський - був повністю знищений у В'єтнамі.

WWF в жовтні цього року повідомив, що один з видів носорогів - яванський - був повністю знищений у В'єтнамі

Логгерхед - вид морських черепах, єдиний представник роду логгерхедов, або головастих морських черепах. Поширений цей вид в водах Атлантичного, Тихого і Індійського океанів, в Середземному морі, логгерхеда можна зустріти на Далекому Сході (затока Петра Великого) і в Баренцевому морі (в районі Мурманська). М'ясо цієї черепахи вважалося далеко не найсмачнішим, у їжу його вживають тільки місцеві племена, а ось її яйця були делікатесом. Їх необмежений збір призвів до дуже серйозного скорочення чисельності цього виду черепах за минулі 50-100 років. Цей вид черепахи занесений в список Конвенції про міжнародну торгівлю видами диких флори і фауни і в Червону Книгу, охороняється законами Кіпру, Греції, США, Італії.

Цей вид черепахи занесений в список Конвенції про міжнародну торгівлю видами диких флори і фауни і в Червону Книгу, охороняється законами Кіпру, Греції, США, Італії

Калан, або морська видра, - хижий морський ссавець сімейства куницевих, вид, близький до видри. Калан володіє рядом унікальних особливостей пристосування до морської середовищі існування, а також є одним з небагатьох тварин-неприматов, що використовують знаряддя. Калани мешкають на північних берегах Тихого океану в Росії, Японії, США і Канаді. У XVIII-XIX століттях калани через свого цінного хутра піддалися хижацького винищення, в результаті чого вид опинився на межі зникнення. У ХХ столітті калани були занесені в Червону книгу СРСР, а також в охоронні документи інших країн. Станом на 2009 рік полювання на каланов практично заборонена в усіх регіонах світу. На каланів дозволено полювати лише корінному населенню Аляски - алеутів і ескімосів, причому виключно для підтримки народних промислів та харчового раціону, що історично склалися в даному регіоні.

На каланів дозволено полювати лише корінному населенню Аляски - алеутів і ескімосів, причому виключно для підтримки народних промислів та харчового раціону, що історично склалися в даному регіоні

Зубр є найважчим і найбільшим наземним ссавцем на європейському континенті і останнім європейським представником диких биків. Його довжина становить 330 см, висота в холці до двох метрів, а вага досягає однієї тонни. Руйнування лісів, зростаюча щільність людських селищ і інтенсивне полювання в XVII і XVIII століттях винищили зубра майже у всіх країнах Європи. На початку XIX століття дикі зубри залишалися, очевидно, лише в двох регіонах: на Кавказі і в Біловезькій пущі. Кількість звірів становило близько 500 і протягом століття знижувалося, незважаючи на охорону російськими властями. У 1921 р внаслідок анархії під час і після Першої світової війни зубри були остаточно знищені браконьєрами. В результаті цілеспрямованої діяльності багатьох фахівців на 31 грудня 1997 в світі в умовах неволі (зоопарках, розплідниках та інших резерватах) знаходилося тисяча дев'яносто шість зубрів, в вільних популяціях - 1829 особин. Червона книга МСОП відносить даний вид до категорії вразливих, на території Росії Червона книга (1998) ставила зубра в категорію 1 - знаходяться під загрозою зникнення.

Червона книга МСОП відносить даний вид до категорії вразливих, на території Росії Червона книга (1998) ставила зубра в категорію 1 - знаходяться під загрозою зникнення

Африканська дика собака, або, як її ще називають, гіеноподобная, колись була поширена повсюдно в африканських степах і саванах на південь від Сахари - від південного Алжиру і Судану до крайньої південного краю континенту. Гіеновідная собака включена в Червону книгу Міжнародного Союзу Охорони Природи як нечисленний вид, що знаходиться під загрозою зникнення.

Гіеновідная собака включена в Червону книгу Міжнародного Союзу Охорони Природи як нечисленний вид, що знаходиться під загрозою зникнення

Флоридська пума, поряд з іншими представниками свого підвиду, занесена до Міжнародної Червоної книги. Полювання на неї заборонена, крім того, тварина включено в додаток II конвенції СІТЕС, яка регулює торгівлю рідкісними видами тварин. Раніше пума заселяла території на півдні Північної Америки, а також Центральну і Південну Америку аж до Чилі. При цьому окрема популяція існувала на території Флориди. У 60-х роках минулого століття через відстрілу і освоєння природних територій чисельність флоридских пум скоротилася до 20-30 особин. Завдяки зусиллям щодо збереження цих дрібних диких кішок з характерними довгими лапами популяція в даний час складає 100-160 особин.

Завдяки зусиллям щодо збереження цих дрібних диких кішок з характерними довгими лапами популяція в даний час складає 100-160 особин

Каліфорнійський кондор - дуже рідкісний вид птахів з сімейства американських грифів. Каліфорнійський кондор колись був поширений по всьому північноамериканському континенті. У 1987 році, коли був зловлений останній живе на волі кондор, їх загальна кількість становила 27 особин. Однак, завдяки гарному розмноженню в неволі, з 1992 року їх знову почали випускати на свободу. На листопад 2010 року налічувався 381 кондор, включаючи 192 птиці в дикій природі.

На листопад 2010 року налічувався 381 кондор, включаючи 192 птиці в дикій природі

Орангутанги - представники деревних людиноподібних мавп, одні з близьких родичів людини. На жаль, орангутанги знаходяться під загрозою зникнення в дикій природі, головним чином через тривале знищення місць проживання. Незважаючи на створення національних парків, вирубка лісів триває. Іншою серйозною загрозою є браконьєрство.

Іншою серйозною загрозою є браконьєрство

Останні дикі коні Пржевальського зникли з природи в 1960-х роках, на той час вони зберігалися тільки в пустельних районах Джунгарии - на кордоні Китаю і Монголії. Але тисячу і більше років тому ці тварини були широко поширені в степовій зоні Євразії. В даний час в світі налічується всього близько двох тисяч особин, що містяться в зоопарках. В степах Монголії і Китаю мешкає ще близько 300-400 коней, що ведуть своє походження також від тварин із зоопарків.

В степах Монголії і Китаю мешкає ще близько 300-400 коней, що ведуть своє походження також від тварин із зоопарків

Сірий кит занесений до Червоної книги Російської Федерації. Кити мешкають в північній частині Тихого океану, здійснюючи регулярні сезонні міграції. Ці морські тварини - рекордсмени по дальності пересувань: за рік кит пропливає в середньому 16 тисяч кілометрів. При цьому кит досить тихохода, його звичайна швидкість - 7-10 кілометрів на годину. За даними зоологів, максимальна зареєстрована тривалість життя сірого кита склала 67 років.

За даними зоологів, максимальна зареєстрована тривалість життя сірого кита склала 67 років

за матеріалами Inosmi.ru

Зникаючі види, рідкісні тварини, Червона книга | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

Всесвітній День захисту тварин, покликаний об'єднувати зусилля людей в збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх тварин, відзначається 4 жовтня. Кожен день на Землі зникають десятки представників флори і фауни. Один із способів боротьби за збереження біорізноманіття на нашій планеті - охорона рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин.

Снігова барс (ірбіс) - рідкісний, нечисленний вид. У Червоній книзі РФ йому привласнена перша категорія - «вид, що знаходиться під загрозою зникнення на межі ареалу». Загальна чисельність сніжного барса в Росії, за оцінками експертів WWF (Всесвітнього фонду дикої природи), становить не більше 80-100 особин.

Загальна чисельність сніжного барса в Росії, за оцінками експертів WWF (Всесвітнього фонду дикої природи), становить не більше 80-100 особин

Амурський тигр - один з найрідкісніших хижаків планети, найбільший тигр в світі, єдиний представник виду, що живе в снігах. Амурський тигр занесений до Міжнародної Червоної книги, в Росії ці звірі живуть тільки в Приморському та Хабаровському краях. За даними останнього перепису, популяція рідкісного звіра в РФ налічує близько 450 особин.

За даними останнього перепису, популяція рідкісного звіра в РФ налічує близько 450 особин

Далекосхідний леопард - підвид леопардів класу ссавців, загону хижих, сімейства котячих. Це один з найбільш рідкісних представників сімейства котячих в світі. Багато фахівців вважають далекосхідного леопарда найкрасивішим підвидом леопардів і часто порівнюють його зі сніговим барсом. Південь Приморського краю - єдиний в Росії ареал проживання далекосхідного леопарда. За даними останнього перепису, в даний час в Уссурійської тайзі мешкає близько 50 особин леопарда. Вчені багатьох країн і WWF стурбовані питанням збереження вимираючого виду.

Вчені багатьох країн і WWF стурбовані питанням збереження вимираючого виду

Манул - рідкісний хижак степів і напівстепів Євразії - занесений в міжнародну і російську Червоні книги. Цей дикий кіт має статус, близький до загрозливого. За даними вчених, чисельність тваринного скорочується. Крім того, йому загрожують браконьєри, існує загроза зникнення відповідних місць проживання. У Росії знаходиться найпівнічніший ареал проживання цієї тварини, тут манул зустрічається головним чином в гірничо-степових і пустельних-степових ландшафтах південного сходу республіки Алтай, в республіках Тува, Бурятія, а також в південно-східній частині Забайкальського краю.

У Росії знаходиться найпівнічніший ареал проживання цієї тварини, тут манул зустрічається головним чином в гірничо-степових і пустельних-степових ландшафтах південного сходу республіки Алтай, в республіках Тува, Бурятія, а також в південно-східній частині Забайкальського краю

Комодський варан - вид ящірок із сімейства варанів, найбільша ящірка світової фауни. Згідно з однією гіпотезою, саме варани індонезійського острова Комодо послужили прототипом китайського дракона: дорослий Varanus Komodoensis може перевищувати три метри в довжину і важити більше півтора центнера. Цей найбільший ящір на Землі, який одним ударом хвоста вбиває оленя, водиться тільки в Індонезії і відноситься до числа зникаючих видів тварин.

Цей найбільший ящір на Землі, який одним ударом хвоста вбиває оленя, водиться тільки в Індонезії і відноситься до числа зникаючих видів тварин

За останні 20 років чисельність суматранских носорогів скоротилася приблизно на 50% - через браконьєрство і вирубування тропічних лісів. В даний час в Південно-Східній Азії мешкає всього близько 200 представників цього виду. Всього в світі відомо п'ять видів носорогів: три в Південній і Південно-Східної Азії і два - в Африці. Всі види носорогів занесені в Червону книгу Міжнародного союзу охорони природи. WWF в жовтні цього року повідомив, що один з видів носорогів - яванський - був повністю знищений у В'єтнамі.

WWF в жовтні цього року повідомив, що один з видів носорогів - яванський - був повністю знищений у В'єтнамі

Логгерхед - вид морських черепах, єдиний представник роду логгерхедов, або головастих морських черепах. Поширений цей вид в водах Атлантичного, Тихого і Індійського океанів, в Середземному морі, логгерхеда можна зустріти на Далекому Сході (затока Петра Великого) і в Баренцевому морі (в районі Мурманська). М'ясо цієї черепахи вважалося далеко не найсмачнішим, у їжу його вживають тільки місцеві племена, а ось її яйця були делікатесом. Їх необмежений збір призвів до дуже серйозного скорочення чисельності цього виду черепах за минулі 50-100 років. Цей вид черепахи занесений в список Конвенції про міжнародну торгівлю видами диких флори і фауни і в Червону Книгу, охороняється законами Кіпру, Греції, США, Італії.

Цей вид черепахи занесений в список Конвенції про міжнародну торгівлю видами диких флори і фауни і в Червону Книгу, охороняється законами Кіпру, Греції, США, Італії

Калан, або морська видра, - хижий морський ссавець сімейства куницевих, вид, близький до видри. Калан володіє рядом унікальних особливостей пристосування до морської середовищі існування, а також є одним з небагатьох тварин-неприматов, що використовують знаряддя. Калани мешкають на північних берегах Тихого океану в Росії, Японії, США і Канаді. У XVIII-XIX століттях калани через свого цінного хутра піддалися хижацького винищення, в результаті чого вид опинився на межі зникнення. У ХХ столітті калани були занесені в Червону книгу СРСР, а також в охоронні документи інших країн. Станом на 2009 рік полювання на каланов практично заборонена в усіх регіонах світу. На каланів дозволено полювати лише корінному населенню Аляски - алеутів і ескімосів, причому виключно для підтримки народних промислів та харчового раціону, що історично склалися в даному регіоні.

На каланів дозволено полювати лише корінному населенню Аляски - алеутів і ескімосів, причому виключно для підтримки народних промислів та харчового раціону, що історично склалися в даному регіоні

Зубр є найважчим і найбільшим наземним ссавцем на європейському континенті і останнім європейським представником диких биків. Його довжина становить 330 см, висота в холці до двох метрів, а вага досягає однієї тонни. Руйнування лісів, зростаюча щільність людських селищ і інтенсивне полювання в XVII і XVIII століттях винищили зубра майже у всіх країнах Європи. На початку XIX століття дикі зубри залишалися, очевидно, лише в двох регіонах: на Кавказі і в Біловезькій пущі. Кількість звірів становило близько 500 і протягом століття знижувалося, незважаючи на охорону російськими властями. У 1921 р внаслідок анархії під час і після Першої світової війни зубри були остаточно знищені браконьєрами. В результаті цілеспрямованої діяльності багатьох фахівців на 31 грудня 1997 в світі в умовах неволі (зоопарках, розплідниках та інших резерватах) знаходилося 1096 зубрів, в вільних популяціях - 1829 особин. Червона книга МСОП відносить даний вид до категорії вразливих, на території Росії Червона книга (1998) ставила зубра в категорію 1 - знаходяться під загрозою зникнення.

Червона книга МСОП відносить даний вид до категорії вразливих, на території Росії Червона книга (1998) ставила зубра в категорію 1 - знаходяться під загрозою зникнення

Африканська дика собака, або, як її ще називають, гіеноподобная, колись була поширена повсюдно в африканських степах і саванах на південь від Сахари - від південного Алжиру і Судану до крайньої південного краю континенту. Гіеновідная собака включена в Червону книгу Міжнародного Союзу Охорони Природи як нечисленний вид, що знаходиться під загрозою зникнення.

Гіеновідная собака включена в Червону книгу Міжнародного Союзу Охорони Природи як нечисленний вид, що знаходиться під загрозою зникнення

Флоридська пума, поряд з іншими представниками свого підвиду, занесена до Міжнародної Червоної книги. Полювання на неї заборонена, крім того, тварина включено в додаток II конвенції СІТЕС, яка регулює торгівлю рідкісними видами тварин. Раніше пума заселяла території на півдні Північної Америки, а також Центральну і Південну Америку аж до Чилі. При цьому окрема популяція існувала на території Флориди. У 60-х роках минулого століття через відстрілу і освоєння природних територій чисельність флоридских пум скоротилася до 20-30 особин. Завдяки зусиллям щодо збереження цих дрібних диких кішок з характерними довгими лапами популяція в даний час складає 100-160 особин.

Завдяки зусиллям щодо збереження цих дрібних диких кішок з характерними довгими лапами популяція в даний час складає 100-160 особин

Каліфорнійський кондор - дуже рідкісний вид птахів з сімейства американських грифів. Каліфорнійський кондор колись був поширений по всьому північноамериканському континенті. У 1987 році, коли був зловлений останній живе на волі кондор, їх загальна кількість становила 27 особин. Однак, завдяки гарному розмноженню в неволі, з 1992 року їх знову почали випускати на свободу. На листопад 2010 року налічувався 381 кондор, включаючи 192 птиці в дикій природі.

На листопад 2010 року налічувався 381 кондор, включаючи 192 птиці в дикій природі

Орангутанги - представники деревних людиноподібних мавп, одні з близьких родичів людини. На жаль, орангутанги знаходяться під загрозою зникнення в дикій природі, головним чином через тривале знищення місць проживання. Незважаючи на створення національних парків, вирубка лісів триває. Іншою серйозною загрозою є браконьєрство.

Іншою серйозною загрозою є браконьєрство

Останні дикі коні Пржевальського зникли з природи в 1960-х роках, на той час вони зберігалися тільки в пустельних районах Джунгарии - на кордоні Китаю і Монголії. Але тисячу і більше років тому ці тварини були широко поширені в степовій зоні Євразії. В даний час в світі налічується всього близько двох тисяч особин, що містяться в зоопарках. В степах Монголії і Китаю мешкає ще близько 300-400 коней, що ведуть своє походження також від тварин із зоопарків.

В степах Монголії і Китаю мешкає ще близько 300-400 коней, що ведуть своє походження також від тварин із зоопарків

Сірий кит занесений до Червоної книги Російської Федерації. Кити мешкають в північній частині Тихого океану, здійснюючи регулярні сезонні міграції. Ці морські тварини - рекордсмени по дальності пересувань: за рік кит пропливає в середньому 16 тисяч кілометрів. При цьому кит досить тихохода, його звичайна швидкість - 7-10 кілометрів на годину. За даними зоологів, максимальна зареєстрована тривалість життя сірого кита склала 67 років.

За даними зоологів, максимальна зареєстрована тривалість життя сірого кита склала 67 років

за матеріалами Inosmi.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация