Главная Новости

Якщо немає чека чи можна повернути товар в магазин? Як повернути продовольчий товар в магазин

Опубликовано: 22.10.2018

З продовольчим товаром належної якості ситуація інша. Згідно із законом придбані продукти харчування, що відповідають нормам якості, повернути не можна. Дана законодавча норма поширена і на ті випадки, якщо продукція повертається після її «пробиття» на касі.

Справа в тому, що продовольча товар будь-якого роду входить до переліку продуктів, що не підлягають зворотному поверненню з умовою, що їх якість відповідає нормі. Провести обмін товару належної якості і придатного для прийому в їжу можна лише в деяких випадках:

якщо магазин або продовольча база в цьому плані ставиться до своїх клієнтів з розумінням і дозволяє повертати продукти належної якості назад; якщо неналежну якість купленого продукту було доведено покупцем і, вже за законом, він може повернути його назад; якщо неналежну якість купленого продукту не було доведено покупцем, але підтвердилося за результатами офіційної експертизи.

В інших же випадках ні ГК РФ, ні закон «» не дозволяють повертати продовольчий товар належної якості. Такий доведеться залишити у себе або ж комусь віддати, не інакше.

Варіанти повернення товарів належної якості

Головне - збережете чек!

Як стало зрозуміло з представленого раніше матеріалу, приймати повернення продовольчих товарів   належної якості не зобов'язана ні одна організація, що здійснює їх реалізацію. З огляду на цей факт, важливо розуміти, що повернути подібну продукцію можна тільки в тому випадку, якщо в ній будуть виявлені невідповідності рівню заявленого або офіційно визначеного якості.

У випадку з продовольчими товарами повернення через «не підійшов за формою або габаритам» законодавчо не можливий. Незважаючи на це, деякі магазини або продовольчі бази практикують повернення і обмін їстівних продуктів будь-якої якості. Якщо конкретно у вашому випадку пощастило і попалася подібна організація, то домовитися про заміну або повернення продукції цілком реально.

Однак при відмові магазину отримувати продовольчий товар належної якості назад, нарікати варто виключно на себе, так як керівництво організації має повне право на подібні дії. Варто розуміти, що при наявності будь-яких підозр на неналежну якість свою руку продукції цілком реально повернути її або обміняти в абсолютно будь-якому магазині. При цьому факт поганої якості або його невідповідності нормам доведеться довести. Докази поділяються на два види:

Перші - це явні докази на користь неналежної якості , Які вказуються покупцем і продавець не заперечує їх наявності. При наявності таких, як правило, проблем з організацією повернення або обміну товару не виникає. Другі - це правдиві аргументи на користь неналежної якості, які можуть зазначатися покупцем, але продавцем такі не сприймаються. Отримати докази такого роду можна тільки проведенням відповідної експертизи шляхом звернення в. У таких ситуаціях часто не уникнути судових дебатів з організацією, що реалізує поганий товар.

В цілому, в плані реалізації продовольчих товарів законодавство приймає позиції і інтереси обох сторін правовідносин: покупців і продавців, - в рівній мірі. Якщо справа стосується товарів неналежної якості та їх повернення, то закон повністю на боці покупця, однак при необхідності повернути продукцію належної якості законодавець дотримується позиції продавця. Для кого-то подібні норми можуть здатися несправедливими, то їх важливо дотримуватися, адже закон єдиний для всіх і порушувати його не можна.

Про процедуру повернення

Повернення продовольчого товару належної якості іноді переходить в судовий розгляд

Тепер, коли принципи повернення продовольчих товарів детально вивчені і зрозумілі нашими читачами, не зайвим буде представити порядок повернення продукції. При можливості здійснити подібну процедуру, в першу чергу, слід дотримуватись таких умов:

повернення або обмін товару здійснюється не пізніше (при цьому останній в розрахунок не береться);

   термін використання підлягає поверненню продукції не повинен минути до моменту звернення в магазин (природно, якщо з вже вичерпаним терміном придатності він не був куплений); у покупця в обов'язковому порядку повинні бути докази, що повертається або обмінюється товар він придбав в тому місці, куди хоче його повернути або де хоче його обміняти (чек, показання свідків, відеозапис тощо).

Дотримуючись представлений вище перелік умов і переконавшись в можливості повернення продовольчого продукту, необхідно провести наступний алгоритм дій:

Першочергово поговоріть з продавцем або головним менеджером магазину, змалювавши йому всю ситуацію. Постарайтеся налагодити контакт і вирішити проблему в мирному порядку. При небажанні здійснення процедури повернення або обміну «полюбовно» доведеться вдаватися до звернення в суд або, як мінімум, проведення експертиз по визначенню якості товару. Багато разів подумайте, чи варто воно того? Отримавши згоду на мирне вирішення проблеми з боку продавця, необхідно написати на ім'я керівника організації заяву про повернення або обмін товару, вказавши в ньому: інформацію та контактні дані заявника; назва організації звернення і ПІБ її керівника; суть претензії і пропозиції щодо вирішення проблеми;   продовольчого товару; при наявності - перелік документів, що підтверджують покупку товару саме у даній організації чи його погане якості (чек, висновок експертизи, показання свідків і т.п.); дата складання / подачі і розпис заявника.

При неможливості мирного вирішення конфлікту необхідно почати проводити експертизи неякісної продукції в Росспоживнагляді і за її результатами складати. Подавши заяву, необхідно очікувати виконання своїх зобов'язань з боку організації, точніше, це повернення грошових коштів, обмін товару на новий або зниження його вартості з залишенням продукції у покупця. При наявності будь-яких проблем у вирішенні конфлікту проблему вирішує суд, особливо, якщо правда гарантовано на вашому боці.

Варто розуміти, що при вирішенні магазину повернути продовольчий товар належної якості, він повинен бути в повністю придатному для продажу вигляді: чи не роздрукований, все етикетки на місці тощо. Крім цього, у покупця повинен бути чек про його придбання, що вже було згадано раніше.

Як бачите, повернення або обмін продовольчих продуктів - непроста процедура, особливо в тому випадку, якщо товар повністю відповідає нормам якості. У будь-якому випадку, вдаючись до подібного заходу, вкрай важливо діяти в рамках чинного законодавства і дотримуватися раніше поданої інформації. Сподіваємося, стаття дала відповіді на ваші запитання. Удачі у відстоюванні своїх прав!

З правами споживача при покупці неякісного товару вас ознайомить відеоматеріал:

Азбука споживача Азбука споживача. «Товар поверненню та обміну не підлягає» Проблеми, пов'язані з обміном і поверненням товарів до сих пір є найактуальнішими і частими серед.

Проблеми, пов'язані з обміном і поверненням товарів до сих пір є найактуальнішими і частими серед нас - покупців. Незважаючи на те, що Закон «Про захист прав споживачів» чітко обумовлює права покупців в таких ситуаціях, багато продавців не поспішають повертати гроші або обмінювати, аргументуючи свою відмову різними причинами.

Повернення продуктів харчування в магазин - що, як, коли

Чи підлягають поверненню продукти харчування? Отримати назад гроші за продовольчий товар або обміняти його на інший можна, але тільки при дотриманні певних правил, встановлених законом.

2. Продукти належної якості поверненню не підлягають. Якщо звичайно ви не передумали прямо на касі - в цьому випадку більшість магазинів йде на поступки клієнту і оформляє повернення харчових продуктів в магазин.

Чи всі товари можна повернути і обміняти

Ми вже говорили про те, що непродовольчі товари неналежної якості можна повернути назад продавцеві, але треба не забувати про терміни і певні дії. А як справи з належної якості? Так, їх теж можна повернути і навіть обміняти на інший товар, більш підходить за кольором і розміром до вашого плінтуса або кольором очей. Але розслаблятися рано, так як законодавець придумав, що не підлягають поверненню та обміну.

Знайомимося з переліком товарів належної якості не підлягають поверненню

Напевно, кожен з нас хоч раз у житті стикався з неякісним. Таким міг виявитися як продукт харчування, так і виріб непродовольчої групи, який ми повертали назад, вимагаючи заміни або відшкодування витрат. Але мало хто користувався своїм правом і повертав товар належної якості.

Але ж на законодавчому рівні дозволено російським споживачам таки надходити з «хорошими» виробами, але далеко не з усіма.

Інтернет-магазин дитячих товарів

При покупці тих чи інших часто виникає питання: «А чи можна обміняти цей товар, якщо він мені не сподобається або не підійде?». Причому ми маємо на увазі належної якості, тобто не браковані і не прострочені. Для того, щоб детально відповісти на це питання, ми пропонуємо скористатися таблицею, наведеною нижче. У стовпці «Найменування» вказані або цілі розділи каталогу нашого інтернет-магазину, такі як «Безпека» або »для здоров'я дитини».

Які продукти харчування не підлягають поверненню

Перелік непродовольчих товарів належної якості, що не підлягають поверненню або обміну на аналогічний товар інших розміру, форми, габариту, фасону, забарвлення або комплектації (в ред. Постанов Уряду Російської Федерації від 20.10.1998 № 1222, від 06.02.2002 № 81)

1. для профілактики і лікування захворювань в домашніх умовах (предмети санітарії та гігієни з металу, гуми, текстилю та інших матеріалів, інструменти, прилади та апаратура медичні, засоби гігієни порожнини рота, лінзи окулярні, предмети по догляду за дітьми), лікарські препарати;

Які товари не підлягають обміну та поверненню: офіційний перелік

В останні кілька років у вітчизняних продавців можна помітити схильність вивішувати оголошення про те, що продана ними продукція не підлягає обміну і поверненню. Щоб не стати жертвою виверти і догляду продавців від відповідальності, слід знати, які не підлягають обміну та возвратусогласно російським законодавством.

Такі оголошення побачити можна де завгодно: у відділах з продажу білизни, побутової техніки та інших товарів.

Який товар не підлягає поверненню або обміну протягом 14 днів?

Під час походів по магазинах мало хто з нас пам'ятає, що після покупки повернути продавцеві можна не тільки несправний, а й річ, яка просто не підійшла вам за іншими критеріями (наприклад, за розміром або фасоном). Зробити це можна протягом двох тижнів. Правда, і в цьому правилі є свої винятки. Тому перед покупкою важливо розібратися, що ви зможете обміняти надалі, а з якими товарами можуть виникнути складності.

Який товар не підлягає поверненню - що говорить Закон?

Кожен день ми щось купуємо. Не дивно, що в міру зростання процесу споживання пропозицію самих різних також збільшується. На жаль, не завжди вдається проконтролювати якість покупки або приділити огляду вироби більша увага. Що робити, якщо товар не підходить? Чи можна його повернути? Законодавство допускає таку можливість, але одночасно попереджає про те, що не вся продукція може бути повернена.

Відразу варто обумовити момент: вивіски в магазинах, які бачить покупець про неможливість повернути товар назад або обміняти його є незаконними. Закон про захист прав споживачів чітко обумовлює, що товар (навіть продуктовий) неналежної якості покупець має право повернути в магазин в будь-якому випадку. Існує окремий перелік товарів, затверджений Постановою, які не можна обміняти, якщо якість належне (продукти харчування, ліки), але це стосується права на обмін безпідставний (2 тижні після покупки). Продукти неналежної якості споживач може повернути за будь-яких обставин в магазин. Для цього достатньо просто знати Закон про захист прав.

Чи можна повернути продукти в магазин?

Закон передбачає, що споживач може повернути покупки неналежної якості в магазин. Це стосується і продуктових товарів. Багато людей просто не знають, як повернути продукти в магазин за Законом про захист прав споживачів. А магазини відверто користуються незнанням людей, і відмовляють у такому проханні.

При цьому процедура повернення покупки в продуктовий дуже проста. Споживач повинен повернути в магазин продукти, надавши які-небудь доказ того, що придбав товар саме тут. Після цього продукти неналежної якості повинні обміняти або віддати назад гроші.

Іноді продуктовий магазин може вимагати заяву на повернення коштів або обмін продуктів, але Закон про захист споживчих прав не передбачає такий папір як обов'язкову і тому покупець може відмовитися заповнити документи - це обов'язок працівників супермаркету. У будь-якому випадку продуктовий супермаркет буде зобов'язаний обміняти продукти просто на вимогу.

Чи можна повернути продукти неналежної якості в магазин якщо немає чека?

Найпоширеніша помилка покупців - вони не намагаються повернути товар в продуктовий, якщо немає чека. Це пов'язано перш за все із запевненням працівників точки продажу продуктів, які завжди запевняють, що чек - обов'язкова вимога для оформлення повернення. Інакше не можна довести, що харчування купувалося саме тут.

  Але це не так. На випадок Закон, яким регулюється захист прав покупців, чітко визначає, що неякісний товар людина віддає назад в продуктовий і без чека.

Необхідно будь-яке інше підтвердження того, що покупець придбав продукти саме тут. Це свідчення свідків, відео та будь-який інший доказ.

Але все ж Закон має на увазі і деякі обмеження в захисті прав: повернення продовольчого товару належної якості заборонений. Це важливо враховувати, так як належний вигляд і характеристики покупки кажуть, що повернення буде неможливий.

Крім того, повернення в продуктовий має ряд особливостей:

навіть коли товар неналежної якості, тоді все одно повернути можна при нормальному його стані. Тобто продуктовий супермаркет може відмовити в поверненні, якщо продукт втратив первісний вигляд в результаті недбало поводження з ним покупцем; продуктовий може обміняти покупку на іншу, а не тільки оформити повернення; неналежний вигляд покупки або її характеристики є підставою повернення, але лише до терміну придатності. Після цього повернення в продуктовий неможливий (в день закінчення терміну придатності це зробити ще можна). Виняток - покупка простроченого товару.

Чи можна повернути продовольчий товар в магазин після оплати на касі?

Якщо на касі покупка була вже оплачена, то обміняти її неможливо. Часто продавці все ж йдуть на зустріч, погоджуються обміняти покупку, але ось оформити повернення коштів - це вже проблематичніше. Потрібно буде документально фіксувати повернення, а повинні бути об'єктивні причини, передбачені законодавством. Тому якщо покупка нормальної якості, то підстав для повернення коштів немає.

Чи можна повернути продовольчий товар в магазин, якщо він не сподобався?

Закон про захист споживачів визначає, що продукти харчування можна повертаються продавцю лише якщо неналежної якості. В інших випадках це зробити не можна. Постановою уряду визначається перелік товарних видів, які не можна повертати без видимих ​​причин. У цей список включено і продуктовий набір. Закон регламентує: споживач не може відмовитися від придбання лише з причини, що досконала покупка не сподобалася. Іноді можливі ситуації, що продавець погоджується поміняти придбання, але Закон не зобов'язує.

У будь-якому випадку варто знати свої права і вміти їх відстояти. Нехай іноді це і не великі гроші, але для багатьох - справа принципу.

Задати питання юристу

Схожі питання

  Штраф за незаконне підприємництво фізичних осіб 2016 Будь-яка діяльність, яка приносить дохід, або потенційно можливий дохід обов'язково повинна бути зареєстрована. При цьому повинні враховуватися моменти: сталість, величина та ін. В іншому випадку це може бути кваліфіковано, як незаконне ...

Питання, чи буде амністія в 2017, цікавить перш за все осіб, які відбувають ув'язнення, а також їхніх родичів. У запропонованій публікації розглянемо наступні моменти: що з себе представляє даний акт вибачення; які статті у кримінальних де ...

За законодавством Російської Федерації військовослужбовцям, які брали участь в бойових дії, а так же, які удостоєні нагород за свої заслуги належать пільги. Також, пільги покладені сім'ям військових. Зазвичай, учасникам бойових дій пре ...

  Які документи потрібні для оформлення пенсії по старості? За законами Росії, громадянину гарантовано право на пенсійне забезпечення по досягненню певного віку. Для жінок, віковий поріг для виходу на пенсію за віком - 55, для чоловіків - 60 років. Крім цього існує ряд професій, коли раб ...

Сподобалося? =\u003e

Дуже часто в продуктових магазинах можна побачити оголошення, повідомляють покупцям, що придбаний товар обміну та поверненню не підлягає.

Відразу скажемо, що подібні заяви є незаконними і можуть означати лише те, що:

1. Продукція, яка тут продається, швидше за все, дуже низької якості.

2. Якщо ви все ж ризикнете і купите тут який-небудь продукт харчування, то повернути гроші за брак буде вкрай складно.

Чи підлягають поверненню продукти харчування? Отримати назад гроші за продовольчий товар або обміняти його на інший можна, але тільки при дотриманні певних правил, встановлених законом.

Правила повернення продуктів харчування

1. Можливий тільки повернення продуктів харчування неналежної якості, наприклад, повернути можна кисле молоко або рибу «з душком».

2. Продукти належної якості поверненню не підлягають. Якщо звичайно ви не передумали прямо на касі - в цьому випадку більшість магазинів йде на поступки клієнту і оформляє повернення харчових продуктів в магазин.

3. Претензії покупця щодо повернення приймаються тільки в межах, який в обов'язковому порядку встановлюється на них. Повернення продуктів харчування в магазин після закінчення терміну придатності не допускається. Наприклад, купивши сир, термін придатності якого - 72 години з дати і часу, зазначеного на етикетці, повернути його після закінчення цього терміну ви вже не зможете.

Інша справа - якщо ви придбали товар з уже простроченим терміном придатності. В цьому випадку магазин буде нести відповідальність за продаж, що законом категорично забороняється.

4. Кожен покупець, який виявив погана якість товару, має право звернутися з обґрунтованою претензією до магазину і вимагати за своїм вибором:

Замінити прострочений продукт на такий же, але з нормальним терміном придатності. Замінити неякісний продукт на такий же товар, але іншої марки, і, відповідно, вимагати перерахувати заплачену за покупку суму. Повернути гроші за некондиционную покупку. Якщо покупцеві необхідний саме цей товар і він згоден узяти його з виявленими недоліками, то у нього є право на знижку.

5. Якщо у вас не зберігся касовий чек, то це не означає, що ви не зможете повернути свою покупку в магазин. Для того, щоб здійснити повернення зіпсованих продуктів в магазин без чека, досить буде свідчень чи будь-яких інших доказів, які ви вважаєте суттєвими.

Повернення ковбаси або молока для вас - питання принципу, але магазин відмовляє в вашому вимозі повернути гроші? Беріть неякісний товар і прямуйте прямо в офіс Росспоживнагляду вашого міста. Там обов'язково вживе заходів, включаючи експертизу, звернення до суду і перевірки провинився магазину. У більшості випадків на адміністрацію магазину діє гучну заяву про намір звертатися в цей орган. Повернути 30 рублів за пакет молока - набагато менша прикрість, ніж перевірки з відповідних інстанцій.

Нерідкі стали ситуації, коли придбаний товар раптом виявився бракованим або просто не підійшов за черговий примірці будинку. Даний випадок не залишає вибору, окрім як йти і здати товар за місцем продажу, якщо немає бажання опинитися в мінусі.

При купівлі товару, який в подальшому не підійшов по ряду критеріїв, особливих причин для розладу немає, тому що практично будь-яку покупку можна здати назад. Російське законодавство передбачає про те, що протягом 2 тижнів кожен непродовольчий товар в разі його невідповідності очікуванням покупця може бути повернутий назад в магазин з метою його обміну на аналогічний. Але, щоб його беззаперечно прийняли, покупець повинен враховувати деякі умови

Товар повинен відповідати товарного вигляду, не бути спожитим і зберегти всі необхідні ярлики. Товар обов'язково повинен мати чек або інший вид документа, який підтвердить покупку саме в цьому магазині. Товар обов'язково повинен бути в список тих товарів, які підлягають обміну відповідно до постанови Уряду РФ.

Для досягнення своєї мети споживачеві необхідно з цим питанням звернутися до людини, у якого відбувалася покупка, пред'явивши йому заяву на обмін або повернення грошових коштів. Найкраще написати заяву в кількості двох штук, одне з яких продавець забере, а на другому поставить відмітку про те, що товар прийнятий і підлягає обміну.

При негативній відповіді продавця необхідно відправити електронний лист з аналогічним проханням на адресу магазину певного відділу.

Основні нюанси процесу повернення та обміну товарів

Бувають різні випадки і умови повернення товару. Дуже часто люди просто викидають чеки на придбаний товар, з упевненістю, що ніяких неприємних моментів вже не відбудеться. Інший непростий випадок повернення і обміну товару виникає тоді, коли він був придбаний:

В кредит. За акції зі знижкою. Через інтернет-магазин.

Для вирішення подібних ситуацій необхідно володіти знаннями про багатьох нюансах процесу. Не менш простий ситуацією є повернення товару, купленого по банківській карті, або товару, що знаходиться на гарантії. Всі ці непрості випадки можна вирішити.

Будь-який товар за умови його невідповідності очікуваному якості може бути повернений в магазин протягом 2 тижнів, але для цього необхідно дотримуватися деяких правил. Важливою умовою є наявність касового чека. Але, на жаль, не всі покупці настільки дбайливо ставляться до цієї маленької папірці і часто просто його викидають. Що ж робити в подібній ситуації?

Російське законодавство дозволяє в цій ситуації замість чека здійснити пред'явлення іншого документа, який забезпечить підтвердження покупки і оплати. До ряду таких документів можна віднести наступні:

Квиток від відривного талона. Квиток від прибуткового касового ордера. Інструкцію до товару. Технічний паспорт товару, якщо там вказані належні дані. Користувача керівництво. Інші документи, де вказані дані про продавця, про вартість і дату покупки, і про те, що він придбаний у даного продавця.

Якщо трапилося так, що жодного документа на придбаний товар не збереглося, надію на повернення або обмін втрачати не варто. Покупець має право скористатися показаннями свідка, яким може виступити будь-яка людина, що бачив процес покупки і оплати, в тому числі і продавець.

Щоб зробити повернення товару без пред'явлення чека, необхідно:

Оформити заяву в кількості 2 штук. Звернутися до продавця з проханням про повернення або заміни. Надати документ.

Повернення товару, придбаного під час проведення акції

Такий вид товару повертається в загальному порядку з урахуванням дотримання всіх правил і умов повернення. Якщо товар відповідає товарного вигляду, було змарновано і зберіг всі необхідні бирки, то споживач може протягом 2 тижнів повернути товар в магазин.

Якщо був куплений товар, за який вносилася передоплата, він також може побут повернутий в магазин. Цей процес буде відрізнятися від звичайного повернення, але особливих проблем і труднощів він не викличе. Тут потрібно звернути велику увагу на правильне укладання договору, щоб в майбутньому не виникло безглуздих ситуацій.

Які моменти потрібно врахувати:

Необхідно скласти договір про те, що була проведена покупка і внесений аванс, обов'язково повинна бути вказана сума. Дуже важливо, щоб продавець видав квитанцію із зазначенням суми авансу і тривалості терміну, в який буде отриманий товар. При наявності даних документів повернення пройде гладко і рівно. Якщо в термін, який прописаний в умовах договору, покупець не отримав придбаного товару, то він має повне право вимагати передоплату, яку продавець зобов'язаний повернути повністю. Якщо права покупця були порушені, потрібно написати вимога, де будуть вказані інформація про товар, термін доставки, дату внесення авансової частини і повної ціни. Сюди ж необхідно додати договір з квитанцією, потім описати всі претензії і вимоги, роз'яснити письмово, які права були порушені. Вимога має бути направлено продавця, у якого купувався товар. Якщо на претензію не надходило жодної реакції з боку магазину або пролунала відмова, покупець має право звернутися до суду для вирішення проблеми. Але звернення має надійти протягом 10 днів з позовною заявою, де будуть вказані сума авансу, збитки і необхідна сума за моральну шкоду. Потім, сплативши держмито, покупцеві залишається чекати результатів.

Повернення продовольчих товарів

Що стосується продовольчого товару, то його повернення не передбачене російським законодавством, тому будь-яке висування вимог покупцем буде незаконно. Тому продовольчий товар тільки тому що він неналежної якості, не може підлягати обміну та поверненню.

Але все-таки якщо споживач після покупки такого товару побачив в ньому дефекти, він може зажадати замінити його на аналогічний товар або знизити вартість. На розсуд споживача можна відмовитися від договору і вимагати виплати грошей. Але тоді покупець зобов'язаний здійснити повернення за свій рахунок.

Коли виплата повертається споживачу, то з нього стягується сума, на яку було знижено вартість товару в зв'язку з його частковим користуванням.

Велика кількість людей зараз роблять покупки в інтернет-магазинах, так як це дуже зручно. Але іноді трапляється так, що замовлено одне, а прийшло зовсім інше, або товар виявився з браком. Повернути товар в подібний магазин можна, але дана ситуація викликає ряд питань: в яких випадках можна зробити повернення, хто його оплатить, в який термін потрібно вкластися і т. Д.

Купівля через інтернет має певні правила:

Споживач має право повернути товар протягом 1 тижня, як його отримав, не пояснюючи причину повернення. Повернути можна абсолютно будь-який товар, тут не існує певних критеріїв до повертається товарам. Видається можливості повернути тільки той товар, який виготовлявся за індивідуальним замовленням. Повернути товар назад можна тоді, коли їм не користувалися і бирки не втрачені. Якщо продавець не повідомив про термін, в який можна повернути товар, то цей термін підвищується до 90 днів.

Щоб повернути доставлений товар, споживачеві необхідно особисто поспілкуватися з представником інтернет-магазину для обговорення деяких нюансів про зворотну відправку.

Покупець повинен відправити товар поштою назад, разом з ним - заява. Відправку доведеться оплатити. Поштовий працівник проводить опис в 2 примірниках, один з яких відправляється магазину, а один віддається споживачу.

По поверненню товару магазину, якщо всі вимоги враховані, покупцеві повертається сума за товар на прикладені реквізити.

Як повернути гроші за товар на банківську карту

Дуже часто люди оплачують покупки банківською картою, але от у випадку повернення товару з такою оплатою виникають якісь труднощі.

Терміни повернення товару, сплаченого по карті, регулюються російським законодавством. Важливою умовою повернення є те, що товар не належить до категорії товару, який не підлягає поверненню. У покупця є в запасі 14 днів на повернення товару. Багато продавців відмовляють в послузі, аргументуючи це тим, що повернення грошей по банківській карті неможливий. Але вони не праві, ви повинні надати заяву та чек, який доводить вашу покупку саме в цьому магазині. Гроші повинні бути повернуті на вашу карту протягом 3 тижнів.

Але є і такий нюанс: на кредитну карту можуть нараховуватися відсотки, поки сума буде не внесена назад, тому варто звернутися в банк, роз'яснивши дану конфліктну ситуацію шляхом додатка заяви.

Питання про повернення товару, купленого в кредит досить актуальне в наш час, тому що більшість покупок зараз відбувається саме так. Кредит на товар оплачується банком, куди в подальшому надходять виплати від споживача.

Будь-який товар, куплений в кредит, може бути повернутий в магазин з урахуванням виконання всіх умов. Щоб повернути кредитний товар, необхідна письмова згода банку. Але для початку необхідно розірвати заяву про купівлю-продаж шляхом написання претензії в 2 примірниках. Магазин протягом 10 днів її розгляне і прийме рішення і заміні або поверненні. Якщо магазин вирішить відмовити покупцеві, то він повинен пояснити причини відмови. Якщо ж відповідь позитивний, то покупець отримує початковий внесок, а банк - решту суми.

При подібній ситуації виникає ризик зіпсованої кредитної історії покупця шляхом штрафних санкцій.

Що стосується відсотків, які вже були виплачені, то вони не повертаються, тому покупець має право на вимогу від продавця відшкодування всіх збитків по покупці з урахуванням процентної ставки.

Повернення товару в комісійний магазин

У разі купівлі товару в комісійному магазині покупець має повне право на повернення нарівні з простим магазином.

Такий покупець може мати вимоги на:

Повернення грошової суми. Заміну товару. Зменшення вартості. Усунення недоліків. Відмова від виконання умов договору.

Головна умова - наявність чека і товарний вигляд покупки. Друга сторона в особі магазину в свою чергу повинна провести експертизу товару за свій рахунок для виявлення дефекту. Якщо експертиза покупця не влаштувала, він може зробити звернення до суду.

Якщо до складу даного товару виявлений недолік, то він в загальному порядку може бути повернутий на місце покупки в термін, що дорівнює 15 дням. Якщо термін минув, то повернути гроші можуть в таких випадках:

Якщо недолік виявився досить істотним або товар не відповідає характеристикам. Якщо порушені терміни усунення недоліків. Якщо товаром не можна користуватися під час кожного з гарантійних років більше 1 місяця після багаторазового усунення неполадок. Технічно складний товар може бути обміняний в відповідно до закону.

Потрібно написати одну заяву до сформульованим вимогою. Продавець зобов'язаний прийняти товар або довести, що в неполадку товару ви самі винні. Заміна товару повинна відбутися в термін рівний 1 тижня.

Якщо продавець відмовив, то необхідно відправити електронну заяву на адресу магазину з проханням про повернення або заміни. Якщо була проведена експертиза, де виявлена ​​вина виробника товару, то слід написати повторну претензію, де буде вимога про компенсацію проведеної експертизи. Найчастіше дані вимоги бувають задоволені. Наступним етапом стане звернення до суду, якщо вимоги покупця не виконані.

Схожі статті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss